EA usunęło rosyjskie i białoruskie drużyny e-sportowe z turniejów Apex Legends i FIFA 22


Drużyny z Rosji i Białorusi nie będą już mogły rywalizować w turniejach e-sportowych EA.

Czytasz: EA usunęło rosyjskie i białoruskie drużyny e-sportowe z turniejów Apex Legends i FIFA 22

W miarę jak wojna na Ukrainie trwa już czwarty tydzień, coraz więcej wydawców gier wideo dystansuje się od Rosji. Jednym z tych wydawców jest EA, które niedawno ogłosiło, że usunęło zarówno Rosję, jak i Białoruś jako kraje kwalifikujące się do udziału w swoich turniejach e-sportowych.

EA ogłosiła tę wiadomość w oświadczeniu zamieszczonym dziś na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, powtarzając, że firma jest po stronie obywateli Ukrainy. EA wyraźnie wspomniało, że ta zmiana wpłynie zarówno na Apex Legends Global Series, jak i FIFA 22 Global Series, a drużyny rosyjskie i białoruskie nie będą już mogły konkurować. EA nie wspomniało konkretnie o żadnych innych konkursach, ale zakłada, że ​​te kraje nie będą kwalifikować się do żadnych innych.

Dzisiejsze wiadomości są następstwem decyzji EA o wstrzymaniu sprzedaży wszystkich gier i usług również w Rosji i na Białorusi. Wydawca ogłosił na początku marca, że ​​gry nie będą już mogły być kupowane w rosyjskim regionie sklepu Origin i że będzie współpracował z partnerami platformy, aby usunąć swoje gry również z ich sklepów. Biorąc pod uwagę, że wkrótce potem Xbox i PlayStation wstrzymały sprzedaż w Rosji, można śmiało powiedzieć, że nie trzeba było ich przekonywać.

Wraz ze wzrostem napięć wydawcy gier wideo nadal przekazują darowizny i ściągają sprzedaż z Rosji, próbując wywrzeć presję na rosyjski rząd. Podczas gdy firmy takie jak EA i Humble Bundle zdecydowały się po prostu wycofać się z kraju, inni wydawcy, tacy jak Square Enix i Bandai Namco, przekazali duże sumy pieniędzy organizacjom charytatywnym, aby pomóc ofiarom, które zostały przesiedlone z powodu wojny.

I choć łatwo pomyśleć, że wydawcy po prostu wycofują się z Rosji, by zachować twarz, w rzeczywistości pozbawiają się rynku wycenianego na 3,4 miliarda dolarów. Przy tak dużej ilości pieniędzy pokrzepiające jest to, że tak wielu dużych wydawców ignoruje pieniądze i zamiast tego robi to, co jest moralnie słuszne.

Źródło linku: https://www.thegamer.com/ea-removes-russian-and-belorussian-esports-apex-legends-fifa-22-tournaments/Źródło : https://gametiptip.com/ea-has-removed-russian-and-belorussian-esports-teams-from-apex-legends-and-fifa-22-tournaments/