EA Sports usuwa Masona Greenwooda z gry FIFA 22 po jego aresztowaniu pod zarzutem gwałtu

Skandal w grze FIFA 22: Mason Greenwood usunięty z bazy danych po aresztowaniu

Incident

Firma EA Sports, wydawca popularnej gry FIFA 22, postanowiła usunąć zawodnika Manchester United, Masona Greenwooda z swojej bazy danych po jego aresztowaniu pod zarzutem gwałtu i napadu. 20-letni piłkarz został zatrzymany w niedzielę po opublikowaniu zdjęć i nagrań na mediach społecznościowych kobiety, która wyglądała na pokrwawioną i posiniaczoną. Policja otrzymała więcej czasu na przetrzymanie Greenwooda w poniedziałek, a on pozostawał pod przesłuchaniem we wtorek.

Konsekwencje

W wyniku incydentu, Mason Greenwood został usunięty z bazy danych gry FIFA, która wydała aktualizację w dniu jego aresztowania. Mimo to, jego karta pozostaje aktywna w trybie Ultimate Team gry. Klub zawiesił go w treningach i meczach do czasu zakończenia śledztwa policyjnego. Dodatkowo, firma Nike zawiesiła swój kontrakt sponsorski z Greenwoodem.

W oświadczeniu wydanym przez Manchester United czytamy: „Jesteśmy świadomi obrazów i zarzutów krążących w mediach społecznościowych. Nie będziemy udzielać dalszych komentarzy, dopóki fakty nie zostaną ustalone. Manchester United potępia wszelkie formy przemocy.”

Później potwierdzili: „Mason Greenwood nie wróci do treningów ani nie zagra w meczach do odwołania.”

Źródło : uk.style.yahoo.com