EA przyznaje, że ataki phishingowe wpłynęły na wiele kont FIFA 22. ⋆Ceng Aktualności


EA potwierdziło, że do włamania się na wiele kont FIFA 22 wykorzystano techniki phishingowe.

Wydawca przyznaje, że hakerzy ci wykorzystali zespół obsługi klienta i ominęli uwierzytelnianie dwuskładnikowe w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie FIFA 22.

Według EA wpłynęło to na mniej niż 50 kont, a firma obiecała przywrócić własność prawowitym właścicielom. Doradcy EA przejdą dodatkowe szkolenie, a oprogramowanie obsługi klienta firmy zostanie zaktualizowane, aby lepiej wykrywać podejrzaną aktywność.

„Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kont, zawsze jest czynnik ludzki i wiemy, że musimy działać lepiej” – mówi EA. „Przykro nam z powodu niedogodności i frustracji, jakie to spowodowało, a także z powodu tego, że nie byliśmy w stanie podać dodatkowych szczegółów w naszym pierwotnym komunikacie z zeszłego tygodnia ze względu na nasze dokładne dochodzenie”. Dziękujemy za cierpliwość, gdy pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji i wdrożeniem środków naprawczych.”

Złodziejstwo FUT (Źródło zdjęcia: EA Sports)

Według Eurogamera handlowcy w społeczności FIFA Ultimate Team wydają się być najczęstszym celem tych hacków.

Najlepsi handlowcy zgłaszali utratę nie tylko dostępu do swoich kont, ale także tysięcy funtów w walucie gry.

Uważa się, że hakerzy oszukali obsługę klienta, przekazując adresy e-mail powiązane z tagami graczy i resetując hasła, blokując prawowitych właścicieli kont i dając hakerom wolną rękę.

FUT Donkey, handlowiec na Twitterze, ujawnił, że otrzymał wiele wiadomości e-mail od obsługi klienta EA, które potwierdzały, że został zhakowany. Sprawca wykorzystywał również swój adres e-mail do tworzenia kont na stronach takich jak IMDB i PornHub.

EA podało mój adres e-mail jakiemuś przypadkowemu facetowi bez jakiejkolwiek weryfikacji, a on użył go do zapisania się na kilka losowych stron internetowych, takich jak IMDB, Quora i Pornhub. Ci faceci łamią przepisy RODO i nie mają nic przeciwko temu. pic.twitter.com/4WVHu7Zc2Z2 stycznia 2022 r

Zobacz więcej

Chociaż taki incydent w oczywisty sposób szkodzi marce FIFA, możliwe jest, że marka przestanie istnieć. Po premierze gry FIFA 22 firma EA Sports ogłosiła, że ​​jej seria symulacji piłki nożnej może zostać zmieniona. Wynika to z faktu, że jej kontrakt z FIFA dobiega końca, a EA nie chce go przedłużać.

Najlepsze dzisiejsze oferty EA Sports FIFA 22 na konsolę Xbox

Źródło : https://www.cengnews.com/tech/ea-acknowledges-that-phishing-attacks-have-affected-many-fifa-22-accounts-183106.html