EA, aby przywrócić zhakowane konta FIFA 22, przeprasza za „ludzki błąd”


Trwające śledztwo, w którym skradziono wiele kont FIFA 22, w końcu się zakończyło, potwierdzają to wydawnictwa giganta Electronic Arts (EA).

Zgodnie z dostarczoną aktualizacją (za pośrednictwem VGC) z dzisiejszego dnia, w ostatnich tygodniach poszczególne osoby mogły uzyskać dostęp do ponad dwóch tuzinów kont FIFA 22, wysyłając spam na czacie na żywo EA Help w celu zmiany szczegółów (e-maili, haseł) wybranych kont, przynajmniej dopóki jeden doradca czatu na żywo nie wpadnie w pułapkę phishingową.

EA zauważyła, że ​​„osoby działające złośliwie były w stanie wykorzystać błąd ludzki w naszym zespole obsługi klienta i ominąć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby uzyskać dostęp do innych kont graczy”.

Wydawca potwierdził, że w atakach zostało naruszone „mniej niż 50 kont”, w tym konta wielu znanych streamerów i handlowców FIFA 22. Wszystkie te zhakowane konta i ich postępy zostaną przywrócone w nadchodzących dniach i przekazane ich prawowitym właścicielom.

„Obecnie pracujemy nad zidentyfikowaniem prawowitych właścicieli kont, aby przywrócić dostęp do ich kont, a zawartość w nich zawarta, a gracze, których to dotyczy, powinni wkrótce spodziewać się odpowiedzi od naszego zespołu. Nasze dochodzenie jest w toku, ponieważ dokładnie badamy każde roszczenie dotyczące podejrzanej prośby o zmianę adresu e-mail i zgłoszenia przejętego konta”.

EA przeprosiło za naruszenie swoich systemów bezpieczeństwa i zapewniło, że wszyscy pracownicy zajmujący się danymi konta zostaną przeszkoleni, aby upewnić się, że takie próby phishingu nie będą się powtarzać w przyszłości.

„Chcielibyśmy przeprosić za niedogodności i frustrację, które to spowodowało, oraz za to, że nie byliśmy w stanie udostępnić dodatkowych szczegółów w naszej pierwotnej wiadomości z zeszłego tygodnia, ponieważ przeprowadziliśmy szczegółowe dochodzenie. Dziękujemy całej społeczności za cierpliwość, ponieważ nadal zajmujemy się sytuacją i podejmujemy działania naprawcze.”

FIFA 22 jest teraz dostępna na wszystkich głównych platformach, w tym na Nintendo Switch, która była szeroko krytykowana za to, że jest mniej więcej kopią ostatnich dwóch części i bez żadnych aktualizacji ani zmian.

Źródło : https://segmentnext.com/hacked-fifa-22-accounts/