Dlaczego FIFA 22 jest najmniej konkurencyjną grą FIFA, jaką kiedykolwiek wydano?


Kiedy wszystkie szczegóły dotyczące FIFA 22 Division Rivals i FUT Champions zostały opublikowane, powstało wiele szumu wokół tego, jak w szczególności FUT Champions będzie najbardziej konkurencyjny, jaki kiedykolwiek był. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​ten rok jest najmniej konkurencyjny. Jako konkurencyjny gracz FIFA, nie jestem pewien, jak się z tym czuję.

FIFA 22: najmniej konkurencyjna FIFA w historii franczyzy?

Tryb gry Un-Competitive Competitive?

Tryb rywalizacji w FUT, FUT Champions, jest obecny w FUT od FIFA 17. Po raz pierwszy poznaliśmy grę w 40 meczach w weekend, próbując pokazać, jak byliśmy najlepsi w FIFA.

Uczestniczyłem w nim właściwie dopiero od czasu gry FIFA 19, kiedy to kilka razy osiągnąłem ocenę Elite 3 i cieszyłem się z wyzwania, aby stać się lepszym i poprawić swoją rangę.

W zeszłym roku osiągnąłem swoją najlepszą pozycję, ponieważ na początku roku wyszedłem 23-5 w weekend.

Jednak w tym roku po raz pierwszy wszedłem do Ligi Weekendowej, mając tylko jeden dzień na rozegranie wszystkich moich gier. Wygrałem 12 gier, miałem jedno rozłączenie i 4 inne porażki, ponieważ skończyłem 12-5. Byłem rozczarowany moim występem i czułem, że mam dużo miejsca na poprawę.

Warto być lepszym?

Problem polegał jednak na tym, że najwyższa pozycja, jaką można uzyskać w tym roku, to 16-4. Nie ma żadnej korzyści z przejścia 20-0 w porównaniu do 16-4, ponieważ nagrody, które otrzymujesz, są dokładnie takie same.

Inną kwestią jest to, że jeśli dojdziesz do punktu, tak jak ja w 12-5, nadal masz trzy gry, zanim będziesz mógł otrzymać nagrody. Oznacza to, że nie masz chęci do wygrania ostatnich gier, ponieważ nie zmieni to Twojej ostatecznej nagrody. To i 8 wygranych zapewni Ci nagrody na poziomie Elite w tym roku – poniżej 50%!

Ponieważ czerpiesz korzyści nawet z przegranej w tym roku, wydaje się, że każda gra nie jest tak ważna.

FUT Rivals: miejsce do rywalizacji

Podczas gdy Mistrzostwa FUT są mniej konkurencyjne, FUT Rivals to miejsce, w którym powinieneś się udać, jeśli chcesz rzucić sobie wyzwanie. Jeśli uda Ci się awansować do Elite Division, będziesz rywalizować z najlepszymi z najlepszych graczy FIFA 22. Najprawdopodobniej skończysz grając przeciwko jednemu lub dwóm profesjonalnym graczom, gdy tam będziesz.

Problem polega na tym, że droga do tego celu jest długa. Proponuję zagrać z kolegą z drużyny i pobawić się nim na trasie. Nie martw się o przegrywanie gier, ponieważ masz punkty kontrolne, które zapewniają, że nigdy nie zostaniesz zdegradowany.

Ostatnie słowo na temat gamingowego punktu widzenia

EA wydaje się nagradzać w tym roku przeciętnego gracza FIFA. Jednak biorąc pod uwagę, że SBC są do tej pory dość drogie (kaszel Cristiano Ronaldo POTM), być może łatwość, z jaką każdy może zdobyć nagrody w tym roku, zaowocuje bardzo drogimi i zawyżonymi kartami.

Osobiście tęsknię za konkurencyjnością Mistrzów FUT, ale uwielbiam mieć nagrody, kiedy tylko chcesz. Miejmy nadzieję, że społeczność stanie się dzięki temu lepsza, więc jeśli kiedykolwiek otrzymamy tryb rywalizacji, toksyczność w grze nie będzie tak powszechna.Source : https://lastwordongaming.com/2021/10/15/fifa-22-the-least-competitive-fifa-ever-released/