Diego Maradona usunięty z gry FIFA 22 jako oświadczenie EA Sports dotyczące wydania ikony FUT


EA Sports potwierdziło, że ikona piłki nożnej Diego Maradona została usunięta z FIFA 22 Ultimate Team.

Argentyńska ikona futbolu, która niestety zmarła w wieku 60 lat w listopadzie 2020 roku, pojawiła się w trybie gry FIFA 22 Ultimate Team jako ikona FUT, z czterema oddzielnymi ikonami piłkarzy reprezentującymi Maradonę na różnych etapach jego kariery. Jak można się było spodziewać, przedmioty gracza Maradony są jednymi z najpotężniejszych w całym trybie gry, a jego najniżej oceniana podstawowa ikona piłkarza FUT to 91 z 99, podczas gdy jego element FUT Icon Moments ma ocenę 98 na 99 .

* Kliknij tutaj, aby zasubskrybować wyższy poziom! Esports and Gaming Show, podcast jest dostępny w Spreaker, Spotify, Apple Podcasts lub gdziekolwiek zdobędziesz swoje podcasty.*

Gracze FIFA 22 mogli zdobyć te elementy w paczkach FUT, draftach FUT i kupując je za pośrednictwem rynku transferowego w grze Ultimate Team, przy czym wszystkie cztery elementy gracza z ikoną Maradony FUT Icon były warte więcej niż 1,5 miliona monet w czasie pisanie na wszystkich platformach.

Maradona po raz pierwszy pojawił się w trybie gry FIFA Ultimate Team w grze EA Sports FIFA 18, a jako nową ikonę FUT pojawił się Argentyńczyk wraz z Ronaldo Nazário, Ronaldinho, Thierry Henry i Lev Yashin. W grze FIFA 18 firma EA Sports wprowadziła ikony FUT jako zamiennik legend FUT. Jednak w następstwie sporu prawnego z osobą trzecią, EA Sports potwierdziło Mirror Football, że Maradona zostanie usunięta z FIFA 22 Ultimate Team ze skutkiem natychmiastowym.

„Ze względu na spór prawny ze stroną trzecią musimy zawiesić obecność Diego Maradony w pakietach FIFA Ultimate Team, przyszłej zawartości FUT i Soccer Aid World XI w EA SPORTS FIFA 22” — powiedział Mirror Football rzecznik EA Sports.

„W związku z tym Diego Maradona ICON Items nie będą już dostępne w paczkach, SBC i FUT Draft.

„Zawsze włączaliśmy podobiznę i wizerunek Maradony do ważnych umów licencyjnych, najpierw z samym Maradoną, a później z firmą uprawnioną do licencjonowania praw do wizerunku Maradony na całym świecie.

– Dzielimy rozczarowanie naszych fanów i mamy nadzieję, że w przyszłości wprowadzimy do gry jedną z największych ikon futbolu.

Oświadczenie EA Sports potwierdza, że ​​gracze, którzy już zdobyli kartę zawodnika Maradony, nie zostaną usunięci z ich klubów, a jego elementy są teraz dostępne tylko na rynku transferowym FIFA 22 Ultimate Team. EA Sports dodało teraz powyższe oświadczenie do gry FIFA 22 za pośrednictwem wiadomości w grze.

Od jakiegoś czasu mówi się, że Maradona zostanie usunięta z tytułów FIFA. Znany przeciek FIFA 22 @FutSzeryf napisał na Twitterze 19 marca 2022 r., że Maradona zostanie usunięta. W sierpniu 2021 r. argentyński portal informacyjny Infobae za pośrednictwem Eurogamer poinformował, że sędzia uznał roszczenie do znaku towarowego Maradona przez firmę Sattvica, prawnika Matíasa Morli.

W artykule stwierdzono, że EA najwyraźniej zawarło umowę z byłym menedżerem Maradony, Stéfano Cecim, który podobno nie był w stanie udowodnić, że ma uprawnienia do podpisywania takich dokumentów, co może doprowadzić do całkowitego usunięcia Maradony z gry, co od tamtej pory miało miejsce.

Znany przeciek FIFA 22 @FutSzeryf napisał na Twitterze 19 marca 2022 r., że Maradona zostanie usunięta

Źródło : https://www.irishmirror.ie/sport/soccer/diego-maradona-removed-fifa-22-26533771