Zrozum znaczenie transmisji PGL Major Stockholm w 4K


PGL zawiera pierwszy duży turniej w 4K, ale nie pierwszy turniej Counter-Strike w Ultra HD

według Cristino 'cac0′ Melo / 25.10.2021 – 18:00 / Przednia okładka:

kiedy PGL ogłosił, że będzie gościł kolejnego Majora Counter Strike globalna ofensywa, jedną z ogłoszonych wielkich nowości była transmisja w 4K i 60fps. Nie od dziś wiadomo, że transmisja w tej rozdzielczości jest lepsza, jednak niewielu rozumie realną korzyść, jaką może ona przynieść.

Transmisja Ultra HD lub 4K ma rozdzielczość 3840×2160 pikseli. To cztery razy więcej niż rozdzielczość Full HD (1920×1080). Konsekwencją tego jest więcej niż większy obraz, ale wyższa jakość. Wśród zalet, jakie oferuje rozdzielczość 4K, są: ostrzejsze, żywsze obrazy oraz kolory w zróżnicowanych i bardziej intensywnych tonach. Co pozwala widzom na pełniejszą ekspozycję szczegółowości przesyłanych obrazów.

Hodowla/Goryla Sheild

Czy 4K robi różnicę w CS:GO?

Odpowiadając na pytanie TAK, robi różnicę. Oczywiście w przypadku gry pierwszoosobowej najważniejsza jest częstotliwość odświeżania ekranu. Jednak ważne jest również, aby podczas gry mieć większą klarowność i bogactwo kolorów. Gwarantuje to rozdzielczość 4K.

Aby móc grać w rozdzielczości 3840×2160 potrzebny jest oprócz monitora 4K bardzo „potężny” komputer. Aby osiągnąć w grze liczbę klatek na sekundę powyżej 150, potrzebujesz wysokiej klasy procesora, takiego jak i7 10. generacji lub AMD Ryzen 5000, zawsze z 8 lub więcej rdzeniami. Ponadto nie można uciec od kart graficznych z serii RTX 3000 lub 2000 o wysokiej wydajności (takich jak 2080 super).

Mówiąc konkretnie o transmisji, podobnie jak każdy inny rodzaj programu, Ultra HD zapewni widzowi lepszą jakość.

Jest nawet niezrozumiałe, że gry nie osiągnęły tej jakości transmisji, gdy tylko zaczęły one być popularne, w połowie 2017 roku. Oczywiście istnieją czynniki ograniczające, ale branża gier jest mniej zależna od różnych zasobów, takich jak kino i telewizja.

Czy PGL jest gotowy?

Wciąż są ludzie, którzy wątpią w jakość organizacji turniejów przez PGL, ze względu na historię problemów na PGL Major Kraków w 2017 roku. Jednak firma niedługo zakończy 20 lat na rynku organizowania elektronicznych imprez sportowych.

Kontynuuje po reklamie

Rumuńska firma była odpowiedzialna za transmisję kilku turniejów Counter-Strike, takich jak DreamHack Cluj⁠-⁠Napoca, ostatni Major 2015 i oczywiście Major w 2017. Sezon był pierwszą transmisją w FULL HD, co już było powszechne w innych branżach. Kolejnym pozytywnym punktem jest to, że transmitował już zawody CS:GO w 4K. W 2020 roku PGL zaprezentowało Perfect World Asia League Summer 2020 w tej jakości.

Ujawnienie/PGLUjawnienie/PGL

Oprócz zapewnienia najwyższej jakości transmisji, PGL przygotowuje szereg nowych interakcji. Nowy niestandardowy HUD, innowacyjne elementy rzeczywistości rozszerzonej i nie tylko. Warto pamiętać, że to ona odpowiadała za wprowadzenie w audycjach chwalonych elementów, takich jak dron statystyk.

Jak oglądać?

Chociaż większość producentów telewizorów i monitorów współpracuje z liniami 4K, nie wszystkie usługi przesyłania strumieniowego zorientowane na gry oferują tę jakość. Obecnie tylko YouTube gwarantuje transmisję w tej jakości.. Dlatego jedynym sposobem na oglądanie PGL Major Stockholm 2021 w Ultra HD jest oficjalny kanał firmy na platformie Google.

Aby oglądać transmisję w tej jakości, konieczne jest posiadanie telewizora obsługującego tę rozdzielczość. Jednak różnica jest już wyraźna nawet przy użyciu ekranów Full HD. Nie ma oficjalnych danych dotyczących zużycia na sekundę przepustowości dla strumienia 4K na YouTube. Jednak w testach z innymi platformami wykazują średnie zużycie 25 Mb/s.

Po dwóch latach bez Majora fani Counter-Strike zasłużyli na wielką wiadomość, a 4K to innowacja, która może nadać nowe kierunki na scenie.

Source : https://playcrazygame.com/2021/10/26/understand-the-importance-of-pgl-major-stockholm-broadcast-in-4k-draft5/