Counter-Strike 2: Easter Egg z Half-Life – Valve zaskakuje fanów.

Counter-Strike 2 z easter egg z Half-Life

Valve znów drażni fanów swoich gier. Youtuber i specjalista od Valve, RichterOvertime, zauważył Easter Egg na podwójnych berettach, które można kupić w menu pistoletów Counter-Strike 2. Podwójne baretki w Counter-Strike 2 mają na sobie jajko wielkanocne Half-Life. Na lufie wygrawerowany jest napis „Gordon F”.

Napis na korpusie brzmi: „PIETA BARDOTTA. GORDON. F. MADE IN ITALY”. Pierwsze dwa słowa to celowa błędna pisownia imienia Pietro Beretta, w hołdzie dla włoskiego producenta broni Fabbrica d’Armi Pietro Beretta.

Gordon F. to nazwa, której nie słyszeliśmy od czasu plotek o Half-Life 3. Istnieje bezpośredni związek z Half-Life z tym konkretnym modelem broni: Gordon nigdy nie używał beretty w Half-Life ani w kontynuacji, ale pakiet modeli w wysokiej rozdzielczości dla oryginału zastąpił Glocka Berettą 92FS.

Technicznie rzecz biorąc, to Easter Egg sprawia, że Counter-Strike i Half-Life mają miejsce w tym samym wszechświecie. Co sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego ludzkość polegała na brodatym fizyku z łomem w walce z Kombinatem, a nie na elitarnym oddziale antyterrorystów.

Można powiedzieć, że to miły ukłon dla fanów Half-Life. Kto wie, co się stanie z Half-Life. Czy Valve wypuści Half-Life 3? Pozostajemy w niepewności.

Źródło: PC Gamer.