Znaleziono ślady dwóch przyszłych gier Valve w kodzie zaktualizowanego Counter-Strike 2 – przynajmniej jedna z nich dotyczy Half-Life

Odkryto nowe gry Valve w aktualizacji Counter-Strike 2

Portal PC Gamer zauważył, że data miner Maxim Poletaev, lepiej znany pod pseudonimem Gabe Follower, odkrył ślady dwóch przyszłych gier Valve w ostatniej aktualizacji Counter-Strike 2.

Maxim Poletaev

Po pierwsze, w kodzie zaktualizowanego Counter-Strike 2 znaleziono następującą linię: type = hlx_2d_basic. hlx w tej sekwencji odnosi się do kodowej nazwy gry – w przypadku Half-Life: Alyx było to hlvr.
Można względnie pewnie powiedzieć, że hlx to gra z serii Half-Life. Co dokładnie oznacza x (cross-platform?) i o jakim wydaniu mówimy – potencjalne Half-Life 3 czy Half-Life: Alyx dla PS VR2 – jest niejasne.

Kod Counter-Strike 2

Po drugie, Gabe Follower znalazł w kodzie Counter-Strike 2 całą sekcję (około 30 linii) dedykowaną Citadel – gra pod tą nazwą kodową już pojawiała się w plotkach dotyczących działalności Valve zza kulis.
Wygląda na to, że mamy do czynienia z projektem wieloosobowym: w kodzie są odniesienia do lobby, botów, identyfikatorów bohaterów, a gracze będą mogli skakać, przeskakiwać przeszkody, chwytać się czegoś i wezwać drony.

Projekt Citadel

Gabe Follower nazywa Citadel drugim imieniem Neon Prime, inną grą, której Valve przypisuje rozwijanie, ale bloger Tyler McVicker wcześniej argumentował, że są to dwa różne projekty.
Latem 2022 roku Valve potwierdziło swoje zainteresowanie wydaniem nowych gier i dalszym rozwojem serii Half-Life, ale nie spieszy się z udostępnieniem szczegółów nadchodzących projektów, pomimo niecierpliwości społeczności fanów.

Źródło : technewsspace.com