ZMIENIAJĄCE ROZGRYWKI WYDARZENIE E-SPORTOWE, KTÓRE ROZBUDZA REWOLUCJĘ SPORTÓW W SZKOCJI


Jako miejsce narodzin przebojowego tytułu gier Grand Theft Auto (@RockstarGames), Dundee ma jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję europejskiej stolicy gier, organizując przełomowe wydarzenie, które wprawia entuzjastów gier w szał, którzy chcą zyskać zobacz nową erę rozrywki sportowej.

W przyszłym miesiącu podczas czterodniowej ekstrawagancji szkockiej ligi esportowej 4 (SEL4), która odbędzie się w dniach 18-21 listopada, najbardziej utalentowani gracze z kraju zmierzą się w Dundee Contemporary Arts, aby zmierzyć się w turnieju free-to-to-to-art.

Otrzymają również szansę na grę za pośrednictwem prywatnej sieci 5G Rady Miasta Dundee.

Ma to na celu umożliwienie graczom spojrzenia w przyszłość, w której granie w ruchu stanie się rzeczywistością, umożliwiając użytkownikom laptopów i urządzeń mobilnych konkurowanie ze sobą poza domem.

Wydarzenie jest jednym z serii prób użycia w ramach projektu Tay Cities Region Deal 5G i jest wspierane w ramach 2 milionów funtów inwestycji rządu szkockiego w komunikację mobilną piątej generacji.

Oprócz gier mobilnych technologia 5G będzie obsługiwać transmisję na żywo za pośrednictwem stanowiska testowego 5G Dundee City Council we współpracy ze Scottish Futures Trust i Abertay University, aby pokazać najbardziej ekscytujące momenty, gdy gracze walczą o udział w rekordowej kwocie £ 11.000 puli nagród.

Faza grupowa online SEL4 rozpoczęła się 27 września, a 44 klany drużynowe wyruszyły na wojnę, aby walczyć o 10 rozchwytywanych miejsc w finałach w przyszłym miesiącu, w których rywalizować będą w pięciu tytułach gier:

  1. Liga Rakietowa,
  2. Counter Strike globalna ofensywa,
  3. Oblężenie Rainbow Six,
  4. League of Legends i
  5. Waleczny.

Oprócz głównych wydarzeń, Esports Scotland zawarło porozumienie z amerykańskim producentem gier wideo Blizzardem w sprawie przeprowadzenia „Call of Duty Esports Scotland Cup”, samodzielnego turnieju na PC rozgrywanego na kontrolerze, który ma się odbyć w dniu otwarcia wielkie finały.

Oprócz szansy na oglądanie akcji, fani zyskają również wgląd w szybko rozwijające się środowisko e-sportowe i możliwości, jakie stworzy w kwitnącym sektorze cyfrowym Szkocji.

Jako jeden z „Easter Eggów” wydarzenia, specjalnie zaprojektowana sekcja „pokazu umiejętności” podkreśli perspektywy kariery w wielomiliardowym przemyśle.

Wśród partnerów w tym obszarze znajdą się inspiratorzy programu „S5GConnect Dundee” – stworzonego, aby zapewnić, że technologie 5G przyczynią się do wzrostu i zwiększenia możliwości zatrudnienia, innowacji i inwestycji w szerszym regionie Tay Cities.

Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o rozwijającej się szkockiej branży e-sportowej od wielu zainteresowanych stron, w tym:

  • Rada Miasta Dundee,
  • Szkockie centrum 5G,
  • Szkocki Fundusz Kontraktowy,
  • Dundee i Angus College,
  • Uniwersytet Dundee i Uniwersytet Abertay; pierwsza brytyjska uczelnia oferująca dyplom z gier i najwyżej oceniana w Europie instytucja zajmująca się edukacją gier.

Finały SEL4 odegrają zasadniczą rolę w budowaniu profilu sceny e-sportowej w Dundee, podczas gdy plany otwarcia pierwszej szkockiej areny na zamówienie w okolicy są opracowywane przez ambitną firmę zajmującą się imprezami e-sportowymi, Northern Lights Arena Europe (NLAE).

Zaplanowany do otwarcia w 2024 r. futurystyczny obiekt o pojemności 4000 miejsc jest projektowany w celu stania się najlepszym na świecie miejscem do transmisji strumieniowych, a jednocześnie zwiększy możliwości edukacyjne, ekonomiczne, rozrywkowe i zatrudnienia w Dundee.

Wspierany przez silną społeczność najlepszych partnerów, w tym AG Barr, Lenovo, Currys i GT Omega, Esports Scotland wykorzystuje SEL4 do inspirowania młodych graczy i budowania spuścizny na przyszłość, podkreślając korzyści poznawcze i możliwości kariery dostępne dzięki graniu.

Opierając się na doniosłym roku dla szkockiej ligi e-sportowej, rozwijane są również plany zorganizowania w przyszłym roku turnieju juniorów, który wychowa kolejne pokolenie gwiazd e-sportu w kraju, które mają nadzieję pójść w ślady Josha Martina i Adama Ryana, rywalizując na globalnym scena.

Finały SEL4 odbędą się w dniach 18-21 listopada 2021 r.

James Hood, właściciel Esports Scotland, powiedział:

„Wspierane przez najnowocześniejszą technologię 5G, wielkie finały SEL4 pokażą zdolność Szkocji do przewodzenia wzrostowi krajowych wydarzeń e-sportowych. Przyszłomiesięczne finały będą kluczowym kamieniem milowym w naszej drodze do ustanowienia Dundee jako centrum rywalizacji w grach przed otwarciem naszej pierwszej areny e-sportowej na zamówienie w 2024 roku.

„Chciałbym podziękować naszym partnerom za odegranie głównej roli w umożliwieniu nam organizacji wydarzenia tego kalibru i zachęcam fanów gier w całym kraju do zarezerwowania wolnego miejsca na finały, aby uzyskać pierwsze spojrzenie na przyszłość rywalizacji Wystawy e-sportowe.”

Mark Flynn, przewodniczący Komitetu Rozwoju Miasta Rady Miasta Dundee, powiedział:

„Długoterminowe inwestycje, lata planowania i wizja przewidywania kolejnego wielkiego wydarzenia sprawiają, że Dundee jest niemal idealnym miejscem do rozgrywania największego do tej pory turnieju gier w kraju.

„4 sezon Scottish Esports League pomoże umocnić pozycję Dundee na mapie jako kluczowe centrum rywalizacji w grach i jestem pewien, że jego sukces sprawi, że będzie to pierwsze z wielu takich wydarzeń organizowanych w mieście”.

Derek Graham, dyrektor programu infrastruktury cyfrowej w Scottish Futures Trust, powiedział:

„Wspaniale jest pracować z Esports Scotland, aby pomóc im stać się pierwszym użytkownikiem testowego stanowiska 5G Dundee City Council, które SFT opracowało i dostarczyło we współpracy z radą. Nie mogę się doczekać wspierania graczy przez cały czas trwania wydarzenia i życzę wszystkim powodzenia w tym dniu.”

Profesor Gregor White, dziekan Wydziału Projektowania i Informatyki Uniwersytetu Abertay, powiedział:

„Esport stanowi ogromną szansę dla Dundee i Szkocji i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wnieść naszą akademicką wiedzę w zakresie edukacji w zakresie gier wideo do tego ważnego sektora oraz zostać partnerami w projekcie Dundee Esports Arena.

„Nasze plany oferowania nowych programów i kwalifikacji związanych z e-sportami rozwijają się dobrze i jesteśmy przekonani, że sukces, którym obecnie cieszą się nasi absolwenci projektowania gier, można powtórzyć, ponieważ branża nadal się rozwija”.

Gillian McGovern, szefowa sektora kreatywnej kultury i technologii cyfrowych w Dundee and Angus College, powiedziała:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem bycia częścią wydarzenia SEL4 i możliwością zaprezentowania się na DCA. Arena e-sportowa była centralnym punktem naszych dyskusji na uczelni w ciągu ostatniego roku, a to globalne wydarzenie, które będzie transmitowane na żywo z Dundee, wyznacza scenę tego, co nadejdzie w regionie.

„Otwarcie areny zapewni szereg możliwości zatrudnienia, a uczelnia odegra istotną rolę w zapewnieniu przyszłej sile roboczej umiejętności i doświadczenia wymaganego do wypełnienia tych ról”.

Tay Cities Region Deal to partnerstwo między rządami lokalnymi, szkockimi i brytyjskimi oraz sektorem prywatnym, akademickim i wolontariackim, które ma na celu stworzenie mądrzejszego i bardziej sprawiedliwego Angus, Dundee, Fife i Perth & Kinross pod hasłem Tay włączający; Innowacyjna Tay; Międzynarodowy Tay; Połączone Tay i wzmocnione Tay.

Łącznie 26 zgłoszonych projektów wymaga inwestycji w wysokości 700 milionów funtów, z czego 300 milionów funtów w ciągu 10 lat przeznaczane jest przez rząd brytyjski i rząd szkocki, z zastrzeżeniem ostatecznego zatwierdzenia solidnych uzasadnień biznesowych.

Jeżeli każdy projekt i program określony w zgłoszeniu zostanie sfinansowany i zrealizowany, może powstać do 6000 miejsc pracy w różnych sektorach, w tym w turystyce, branży spożywczej, kreatywnej, ekoinnowacji, cyfryzacji, likwidacji, inżynierii, biomedycynie i zdrowiu oraz sektory opieki.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=BACDAD657701451DB39C6872A1BB100C&url=https%3A%2F%2Fwww.fenews.co.uk%2Fpress-releases%2F78645-game-changing-esports-event-to-spark-revolution-of-sports-spectating-in-scotland&c=6135471778209389464&mkt=fr-fr