Złącza zasilania NVIDIA RTX 4090 topią się, przez co karta nie nadaje się do użytku | Ruetir


Redakcyjny: Hazard / Facebook / Świergot / Relacja / Instagram / Discord

Rozmiar nowej karty NVIDIA RTX 4090 wywołał wiele memów i żartów, ponieważ jest prawie taki sam jak PS5, na przykład nie mieści się w niektórych obudowach. Coś, co również budzi niepokój, ponieważ, jak już mówiliśmy, ten gigantyczny, potężny procesor graficzny w niektórych modelach potrzebuje źródła zasilania o mocy 1200 W.

Możesz czytać: Udaje im się przekroczyć 4000 FPS w Counter-Strike GO z RTX 4090

Niepokój uwidocznił się w poście na Reddicie, w którym gracz opublikował kilka zdjęć swojego świecącego Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC, który stopił nowy kabel adaptera 12VHPWR dołączony do karty, jednocześnie spalając połączenie na GPU.

Według The Verge rzecznik firmy NVIDIA, Bryan Del Rizzo, wysłał im oświadczenie, że badają doniesienia o tym i innych powiązanych problemach, zapewniając również, że: „jesteśmy w kontakcie z pierwszym właścicielem i będziemy komunikować się z drugim w celu uzyskania dodatkowych informacji. Informacja.”

Z drugiej strony niektórzy producenci kabli, tacy jak cablemod, zalecają, aby nie zginać złącza w pionie lub poziomie, aby uniknąć tego problemu. Zamiast tego zalecają zachowanie minimalnej odległości 35 mm od złącza, zanim nastąpi zginanie, ponieważ wydaje się, że „zginanie przewodów zbyt blisko złącza może spowodować poluzowanie niektórych zacisków lub nieprawidłowe ustawienie w samym złączu”. złącze”.

Źródło : https://www.ruetir.com/2022/10/25/nvidia-rtx-4090-power-connectors-are-melting-rendering-the-card-unusable-ruetir/