Zestawienie najlepszych gier roku 2021 na Steamie przedstawia najlepsze gry roku


Valve opublikowało listę najlepszych gier 2021, która obejmuje bestsellery, nowe wydania i liczbę graczy, aby ujawnić najlepsze gry 2021 na Steam.

Pierwsza lista to bestsellery, oparte na całkowitych przychodach uzyskanych w ciągu roku. W poście na blogu wyjaśniono, że „aby uzyskać całkowity dochód, analizujemy sprzedaż gier, transakcje w grze i sprzedaż DLC dla każdej aplikacji na Steam od 1 stycznia 2021 r. do 15 grudnia 2021 r.”.

podpory Steam, Dota 2, CS:GO, oraz Grand Theft Auto 5 pozostają na najwyższych pozycjach przez sześć lat z rzędu. PUBG: Pola bitwy, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege po raz pierwszy w tym roku osiągnął najwyższe miejsca i Przeznaczenie 2 jest w górnej sekcji od trzech lat, odkąd została wydana na platformie w 2019 roku.

Aby stworzyć listę najczęściej granych gier, Valve „uwzględniło każdą grę, która dotarła do ponad 30 000 graczy rocznie, grupując je w wiaderka na podstawie liczby graczy, do których dotarli. Podobnie jak w poprzednich latach, wykluczamy skoki graczy spowodowane bezpłatnymi weekendami, prezentami i innymi anomalnymi wydarzeniami.

W czołówce najczęściej granych gier, z ponad 200 000 szczytowymi graczami, znajdują się Nowy Świat, Legendy Apex, Aureola nieskończona, oraz Cyberpunk 2077. Super hit muzyki niezależnej Valheim również znajduje się w górnej sekcji po udanej premierze na początku tego roku.

Valve stworzyło również listę najlepszych gier VR na Steam. Wybrane gry musiały być zaprojektowane wyłącznie dla VR, z wyłączeniem kilku gier oferujących dodatkowe tryby VR. „Katalog VR nadal rósł w 2021 roku, z ponad 500 nowymi grami wyłącznie VR wydanymi w ciągu roku. Wiele z tych wydawnictw trafiło na tegoroczną listę najlepiej sprzedających się tytułów, na której znajdują się dziesiątki debiutujących tytułów. Jednak w tym roku niekwestionowani pozostali niezłomni, a tylko jedna nowa gra pojawiła się w kategorii Platinum (W promień).”

W innych wiadomościach, Persona 5 deweloper Atlus zapowiedział, że coś znaczącego zostanie wydane w 2022 roku.

Źródło : https://www.nme.com/en_au/news/gaming-news/steams-best-of-2021-breakdown-reveals-top-games-of-the-year-3126968