Copenhagen Flames oskarżony o wykorzystanie informacji poufnych – Dexerto

Zespół CSGO Copenhagen Flames oskarżony o wykorzystanie informacji poufnych

Zespół CSGO Copenhagen Flames został oskarżony o „wykorzystywanie informacji poufnych” po zakupie własnych naklejek w grze swojego zespołu tuż przed ogłoszeniem przez organizację bankructwa.

Naklejki CSGO to nie żart. Mogą wydawać się dość trywialne w szerszej grze, ale własna ekonomia CSGO jest absolutnie ogromna, handlując milionami dolarów w skórkach każdego dnia. Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Ekonomia CSGO

Kontynuując, różne organizacje już nie ma. Drużyny, które kiedyś były w grze, upadły, a ich naklejki za dokonanie wielkiego awansu rosły z biegiem lat. Wielu handlarzy skórkami i graczy nauczyło się, że jeśli organizacja upada lub opuszcza scenę, kupno ich naklejek jest całkiem dobrą inwestycją w nadziei na wzrost ceny w przyszłości. I wygląda na to, że kilku graczy Copenhagen Flames również to sobie uświadomiło.

Gracze z @CPHFlames masowo kupowali swoje własne naklejki na buffie dzień przed ogłoszeniem przez firmę bankructwa. Zabezpieczają swoją odprawę LMAO? pic.twitter.com/Ar7fihqdNN— Dennis Davis (@FLOATlN) 1 maja 2023 r

Firma Copenhagen Flames ogłasza bankructwo

Firma Copenhagen Flames ogłosiła 2 maja, że ogłosiła bankructwo. Dom dla młodych duńskich graczy, którzy dotarli do dwóch oddzielnych turniejów głównych i play-offów, zamyka swoje podwoje na czas e-sportowej zimy.

Oskarżenia o handlowanie poufnymi informacjami

Po wielu dyskusjach w społeczności CSGO, handlarz skórkami Dennis Davis zwrócił uwagę, że kilku graczy CPH Flames masowo kupowało naklejkę swojej drużyny tuż przed ogłoszeniem bankructwa. W szczególności na zrzutach ekranu widzimy graczy Asgera „farliga” Jensena, Thomasa „TMB” Bundsbæka i Rasmusa „raalza” Steensborga.

Statsdart w końcu stało się jasne, dlaczego masowo kupują naklejki. Następnie odpowiadał na tweeta Dennisa Davisa filmem pokazującym jego ogromną historię handlu z trzema graczami, z których wszystkie składały się z naklejek zespołu CPH Flames. Oczywiście wielu fanów CSGO i handlarzy skórkami nazywało to „handlowaniem poufnymi informacjami”, ponieważ najwyraźniej wiedzieli o bankructwie przed opinią publiczną i zaczęli zaopatrywać się w przedmioty kosmetyczne, zanim ich wartość wzrośnie.

Jednak na Steamie nie ma żadnych zasad ani wytycznych, które zabraniałyby takiego „wykorzystywania informacji poufnych”, co oznacza, że ​​trzej gracze mogą to robić pod zwierzchnictwem Valve.

Źródło: https://www.dexerto.com/csgo/pro-csgo-team-accused-of-insider-trading-buying-own-stickers-ahead-of-bankruptcy-2131352/.