Zawieszenie CSGO pro za obstawianie meczów, w których brał udział

Skandal we współzawodnictwie Esports Integrity Commission (ESIC)! Joel 'joel’ Holmlund, profesjonalista CS:GO, zawieszony na czas nieokreślony ze względu na wielokrotne naruszenie Kodeksu Antykorupcyjnego. O, nie! Co to oznacza dla przyszłości gracza? Przeczytaj dalej, aby odkryć szczegóły tej kontrowersyjnej sprawy.

Naruszenie kodeksu – zakłady na własne mecze

18-letni szwedzki gracz został uznany za zawiniętego w zakładach na mecze BetBoom Playlist Urbanistic, w których sam uczestniczył, w tym przeciwko swojej własnej drużynie, GODSENT, w serii, którą przegrali. Według ESIC, zakłady zostały postawione pomiędzy 27 a 31 marca, podczas których GODSENT wygrało dwa mecze (2-0 z HEET i 2-1 z BIG) i przegrało jeden (0-2 z Cloud9).

Zakłady na inne mecze

Joel postawił również 17 zakładów na różne mecze CS:GO między 29 marca a 1 maja. Valve w oświadczeniu z 2015 roku pt. „Unnecessary Risks” stwierdziło, że profesjonalni gracze „nie powinni w żadnych okolicznościach uprawiać hazardu na meczach CS:GO, współpracować z wysoko postawionymi graczami CS:GO ani przekazywać informacji innym osobom, które mogłyby wpływać na ich zakłady CS:GO”.

Suspensja i dochodzenie ESIC

Czy Holmlund jest niewinny? Otrzymawszy powiadomienie 30 sierpnia, odrzucił zarzuty, twierdząc, że nie popełnił żadnego przestępstwa. Jednak na podstawie przeprowadzonego dochodzenia ESIC postanowił zawiesić go na czas trwania sprawy. Organizacja zbierała dodatkowe dowody, aby zweryfikować zarzuty wobec gracza.

Digitalne ślady jako dowód

ESIC opiera się na „cyfrowych śladach”, takich jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i informacje o przeglądarkach, a także na zapisach indywidualnych zakładów dokonanych podczas wydarzeń oraz powiązaniach między kontami do zakładów a platformami mediów społecznościowych.

Czy Holmlund jest niewinny?

Zostało Joelowi przyznane do 6 października, aby przedstawić nowe dowody. Następnie ESIC wyda ostateczne oświadczenie dotyczące wyników dochodzenia i potencjalnych sankcji. Czy Holmlund będzie w stanie udowodnić swoją niewinność? Odpowiedź już niedługo!

Reakcja Joela na zawieszenie ESIC

Na Twitterze Joel argumentuje, że jego zawieszenie to „niesprawiedliwość” i twierdzi, że ESIC został „zmuszony” do podjęcia działań po tym, jak pomógł drużynie Victory Zigzag zakwalifikować się do BLAST Premier Fall Showdown. Nadal jest skłonny współpracować z ESIC i odpowie na zarzuty wraz ze swoim prawnikiem w terminie do 6 października.

Koniec spekulacji i usunięcie z drużyny

Nadszedł koniec miesięcznych spekulacji! Joel, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Szwecji, został nagle odsunięty od drużyny GODSENT w maju, mimo że był najlepszym zawodnikiem zespołu. Organizacja potwierdziła, że zdalne usunięcie Joela z drużyny było związane z prowadzonym przez ESIC dochodzeniem. Jego kontrakt z drużyną został w międzyczasie rozwiązany.

Czy kariera Joela legnie w gruzach? Czy uda mu się udowodnić swoją niewinność przed ESIC? Czy otrzymał uczciwe traktowanie? Trzymajcie rękę na pulsie, aby dowiedzieć się więcej!

Źródło : www.dexerto.com