Zastosuj Steam Deck jako serwer NAS i zastąp komputer.

5 dziwnych sposobów korzystania z komputera Steam Deck

Czy masz Steam Deck? Wiesz, że jest to praktycznie tylko komputer w formacie przenośnym. Dlatego możesz go używać jako komputer, co obejmuje wszystkie dziwne i wspaniałe sposoby jego wykorzystania. Od programowania na nim, przez granie, aż po przekształcenie go w serwer, istnieje wiele rzeczy, których można dokonać z jedną z tych konsol, a oto kilka z najdziwniejszych sposobów, w jaki korzystałem z mojego.

1 Korzystaj ze swojego Steam Deck jako NAS

Trzymaj zewnętrzne dyski podłączone cały czas.

Jeśli trzymasz swoje Steam Deck w dokowanych, możesz podłączyć do niego zewnętrzny dysk i udostępnić go w swojej sieci. To dosłowne urządzenie przechowujące dane podłączone do sieci, choć nie jest tak potężne jak specjalne urządzenia NAS stworzone do tego celu.

2 Korzystaj ze swojego Steam Deck jako zamiennika pełnoprawnego komputera

Kto potrzebuje komputera?

Dzięki wsparciu dla dokowania przez Steam Deck, możesz użyć go jako pełnoprawnego komputera, co dotyczy każdego przenośnego urządzenia do gier z obsługą dokowania. Możesz wrzucić go do stacji, podłączyć mysz i klawiaturę oraz podłączyć wyświetlacz do monitora. Teraz możesz używać trybu pulpitu Steam Decka do korzystania z niego jako, cóż, komputera stacjonarnego.

3 Możesz uruchamiać serwery gier z Twojego Steam Deck

Uruchom serwer Minecraft w podróży

Wróćmy do faktu, że Steam Deck jest po prostu komputerem, co oznacza, że możesz uruchomić na nim serwer Minecraft. Ma pełne wsparcie dla Javy, więc możesz uruchomić serwer Minecraft na nim i zaprosić swoich znajomych do gry.

4 Użyj swojego Steam Decka jako kontrolera

To jak kontroler Xbox, ale większy… i znacznie cięższy

Jeśli grasz dużo na swoim komputerze, ale chcesz korzystać z wygody korzystania z kontrolera, czy wiesz, że możesz używać swojego Steam Decka jako kontrolera z komputerem? Jednym ze sposobów na to jest korzystanie ze Steam Remote Play do gry na PC za pomocą Steam Decka.

5 Hostuj stronę internetową

Naprawdę, naprawdę nie polecamy tego

Jeśli jesteś programistą i chcesz znaleźć naprawdę unikalne zastosowanie dla swojego Steam Decka, możesz na nim hostować stronę internetową i udostępniać ją każdemu, o każdej porze.

Źródło : www.xda-developers.com