Zaktualizowany Kodeks postępowania i zasady Steam – Valve wprowadza nowe ograniczenia handlu skórkami w CS:GO

Zaktualizowany Kodeks postępowania i zasady Steam

Firma Valve zaktualizowała swoje Kodeks postępowania i zasady Steam. W poście na oficjalnej stronie, zespół wsparcia Steam ogłosił swoje życzenie „Dodaj kontekst i specyfikę” w odniesieniu do dozwolonych form interakcji między użytkownikami.

Zaktualizowany regulamin platformy zawiera liczne przykłady każdego z prezentowanych punktów. Na liście zakazów znajduje się wiele oczywistych rzeczy związanych ze stosowaniem cheatów, używaniem wulgarnego języka oraz wykorzystywaniem nieletnich.

Jednak ostatni akapit zaktualizowanego kodu może dotyczyć wszystkich sprzedawców skórek Counter-Strike: Global Offensive, ponieważ zabrania prowadzenia działalności komercyjnej za pośrednictwem platformy. Valve sprzeciwia się teraz organizowaniu konkursów, hazardowi oraz kupowaniu i sprzedawaniu kont Steam. Sprzedaż jakichkolwiek treści do gier, kart podarunkowych i innych towarów jest teraz zabroniona.

Do tej pory sam zakaz hazardu nie był wyraźnie wymieniony w regulaminie Steam i dlatego pozwalał na bezpieczny handel i wymianę skórek w Counter-Strike: Global Offensive w różnych formatach. W niektórych przypadkach skórki zdobyte w Counter-Strike: Global Offensive mogą być używane jako środek wymiany lub nawet jako odpowiednik żetonów kasynowych.

Rynek skórek w Counter-Strike: Global Offensive

Problem, szczególnie dla Valve, polega na tym, że różne witryny handlujące nieruchomościami do gier żądają lub żądają dostępu do unikalnych informacji Steam o klientach: transakcje są przetwarzane tylko przez API Steam, które i tak jest niepewne. W ostatnim czasie rynek skórek w Counter-Strike: Global Offensive gwałtownie się rozrósł: w kwietniu 2023 roku otwarto rekordową liczbę spraw. Wynika to z pojawienia się nowej kolekcji skórek do mapy Anubis oraz kolekcji naklejek z najważniejszego wydarzenia e-sportowego w Paryżu.

„Zaktualizowany regulamin Steam może zniszczyć życie sprzedawców skórek w CS:GO” – Tech News Space

Źródło obrazu: Zawór

Więcej informacji o wszystkich zmianach znajdziesz na osobnej stronie Wsparcie Steam.