Zakaz hazardu na Twitchu nie chroni widzów


[Photo by Caspar Camille Rubin/Unsplash]

Amerykańska firma streamingowa Twitch niedawno przeszła do historii, zakazując strumieniowania hazardu dla firm offshore, takich jak Stawka oraz Roobet. Chociaż jest to dobry początek, firma powinna zrobić więcej, aby chronić klientów.

Twitch stał się główną platformą przez ulubione streamery fanów takich jak Ninja i Mit granie w popularne gry wideo, takie jak League of Legends, Fortnite i Call of Duty.

W swojej aktualizacji polityki, Skurcz stwierdził, że czynnikiem napędzającym decyzję jest ochrona użytkowników przed potencjalnymi szkodami powodowanymi przez hazard. Pomimo gestu firma nadal zezwala na amerykańskie strumienie hazardowe i zyski z nich.

Hazard to jedna z najpopularniejszych kategorii treści na Twitchu. Uczestniczyli w nim niektórzy z najbardziej wpływowych streamerów, w tym xQc i Tyler Faraz „Trainwreck” Niknam, którzy byli sponsorowani przez zagraniczne serwisy hazardowe. Te serpentyny składały się do 1 milion dolarów a miesiąc.

W jego oficjalne oświadczenieTwitch twierdzi, że zabrania gier tylko z witryn, które nie są

licencjonowane przez USA lub „inne jurysdykcje zapewniające ochronę konsumenta”.

Transmisje hazardowe są nadal dozwolone, o ile mają oficjalną licencję. Około 350 milionów ludzie na całym świecie mają uzależnienia od hazardu, a na wpół wysłane podejście Twitcha nie chroni tak naprawdę jego klientów.

Chociaż Twitch może powiedzieć, że chce chronić konsumentów, zezwalanie na licencjonowane platformy hazardowe i zakłady sportowe sprawia, że ​​decyzja wydaje się zbędna.

Oczywiste jest, że wielu użytkowników Twitcha boryka się z uzależnieniem od hazardu. Decyzja zapada zaraz po tym, jak popularny brytyjski streamer Silker przyznał się do kradzieży przyjaciele i widzowie łącznie 200 000 USD, co, jak twierdził, było wynikiem uzależnienia od hazardu, które zaczęło się od popularnej gry Counter-Strike: Global Offensive.

Jeśli Twitch chce naprawdę chronić ludzi przed poważnym ryzykiem uzależnienia od hazardu,

wtedy hazard musi być całkowicie zabroniony na Twitchu.

Platforma już zarabia niesamowitą ilość pieniędzy i ma miliony ludzi, którzy oglądają ją bez konieczności hazardu.

Gry i inne rodzaje transmisji strumieniowych, które nie obejmują hazardu, były roszczeniami do sławy witryny. Jak mówi przysłowie: „jeśli to nie jest zepsute, nie naprawiaj tego”.


[Photo by Caspar Camille Rubin/Unsplash]

Źródło : https://charlatan.ca/2022/10/22/opinion-twitchs-gambling-ban-does-not-protect-viewers/