Zakaz ban dla CS2 coach za polewanie przeciwników wodą po amerykańskiej porażce RMR

Skandal trenera American Counter-Strike 2, Matt „Warden” Dickens, który ostatecznie został zdyskwalifikowany przez organizatorów turnieju RMR w Kopenhadze, wzbudza kontrowersje w społeczności graczy.

Ostre reakcje po eliminacji

Warden, trener zespołu Wildcard Gaming, przeprosił za oblania wodą przeciwnika po przegranej swojej drużyny podczas turnieju wczoraj. Pomimo przeprosin, jego zachowanie spowodowało, że został wykluczony przez PGL z obiektu RMR.

Warden oskarżony został o splunięcie wodą na graczy z zespołu M80 po porażce 1-2 swojego zespołu. Wildcard, którzy zostali wyeliminowani z turnieju, teraz nie mają szans na udział w pierwszym Majorze CS2 w Danii.

Kara i konsekwencje

Zarówno HLTV jak i Dust2.us informują o wykluczeniu Wardena z obiektu RMR za niesportowe zachowanie. Po krótkim dochodzeniu, Warden został usunięty z obiektu i zbanowany. Mimo przeprosin skierowanych do M80, trener musiał opuścić teren wydarzenia.

Wildcard, pomimo eliminacji, nadal ma dostęp do obiektu i sal treningowych, ale bez obecności trenera. Zespół będzie musiał przygotowywać się do turnieju bez niego.

Ostatnie szanse dla innych drużyn

Za sprawą porażki z FURIA, drużyny Team Liquid i Complexity, uważane za najlepsze w Ameryce Północnej, zmierzą się o ostatnie miejsce w Danii.

Mimo kontrowersji wokół trenera Warden, pozostałe drużyny walczą o awans do turnieju. Ciekawe pojedynki przewidziane są na najbliższą sobotę.

Źródło : dotesports.com