XTQZZZ rezygnuje z funkcji głównego trenera G2 Esports CS:GO


– Reklama –

Po serii ponurych występów w G2 Esports trener z Francji postanowił zrezygnować ze swojej roli.

Główny trener G2, Rémy „XTQZZZ” Quoniam, zrezygnował w zeszłym tygodniu, jak ujawnił zespół. Jan „Swani” Müller, który jest w kadrze od wielu lat, a ostatnio był analitykiem, przejmie funkcję tymczasowego trenera do końca roku.

Podczas europejskiego RMR A mecz eliminacyjny, który G2 Esports rozegrał z Team GamerLegion, zakończył się szokującą stratą dla Rasmusa „HooXi” Nielsena i jego ludzi. W konsekwencji drużyna nie dotarła do IEM Rio Major 2022, kładąc kres jego passie uczestnictwa w 11 kolejnych Majorsach z rzędu.

Odejście XTQZZZ potwierdza wcześniejszy raport 1pv.fr, który jako pierwsi zorientowali się i zaktualizowali nas o tym wyniku.

G2 Esports zdołało zdobyć tylko dwie z sześciu map rozegranych podczas kwalifikacji, spadając po drodze na nieoczekiwanych konkurentów, takich jak 1win i Team GamerLegion. W rezultacie ogólne wyniki zespołu były w najlepszym razie poniżej średniej.

Rémy „XTQZZZ” Quoniam, główny trener G2 Esports CS:GO, powiedział, że G2 Esports stracił pewność siebie podczas kwalifikacji i został za to natychmiast ukarany po tym, jak nie zakwalifikował się do Rio Major. Quoniam mówił o występie zespołu po tym, jak nie zakwalifikował się do Rio Major.

W związku z tą decyzją czas Francuza na pracę w organizacji, który rozpoczął się w styczniu 2022 roku, dobiegł końca. Dołączył do zespołu z IGL Aleksi „Aleksib” Virolainen i obsługiwał dwie zmiany podczas wakacyjnej przerwy w europejskim kombajnie: HooXi i Justin „jks” Savage.

Biorąc pod uwagę, że Jan „Swani” Müller będzie nadal pełnić funkcję szefa europejskiego kombinatu do końca roku, europejski kombajn ma mnóstwo czasu na wybór swojego następcy. W tym czasie G2 ma pojawić się tylko w jednym konkursie: BLAST Premier Fall Final, który odbędzie się przed końcem listopada.

Wraz z odejściem XTQZZZ, G2 Esports to teraz:

Rasmus „⁠HooXi⁠” Nielsen

Justin „⁠jks⁠” Savage

Ilya „⁠m0NESY⁠” Osipov

Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač

Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač

– Reklama –Źródło : https://www.talkesport.com/news/xtqzzz-steps-down-as-g2-esports-csgo-head-coach/