Wzrost widzów o 8% na Twitchu w październiku

Twitch zwiększa liczbę oglądanych godzin w październiku

W październiku Twitch zgromadził 1,77 miliarda godzin oglądania. Jest to wzrost o 8% w porównaniu z wynikiem z września – 1,64 miliarda, zgodnie z raportem StreamElements i Rainmaker.gg.

Przegląd oglądalności

Ponadto raport stwierdził, że dzienną oglądalność na Twitchu spadła do 54,7 mln w wrześniu. Jednak w październiku dzienna liczba godzin oglądania wzrosła do 57,2 mln.

Najbardziej oglądane gry

W ciągu tych dwóch miesięcy, Starfield i EA Sports FC 24 zadebiutowały we wrześniu. Jednak w październiku, gra osadzona w kosmosie nie znalazła się wśród najbardziej oglądanych tytułów, podczas gdy piłka nożna tak. „Starfield i EA Sports FC 24 obie uplasowały się w pierwszej dziesiątce z fantastycznymi debiutami. Gry te zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce na liście debiutów w 2023 roku na podstawie pierwszego tygodnia oglądalności” – głosi raport.

Najbardziej oglądane gry w październiku

– League of Legends – 128 mln godzin
– Grand Theft Auto 5 – 104 mln godzin
– Dota 2 – 73 mln godzin
– Counter-Strike: Global Offensive – 58 mln godzin
– Valorant – 51 mln godzin
– EA Sports FC 24 – 48 mln godzin
– Minecraft – 40 mln godzin
– World of Warcraft – 39 mln godzin
– Fortnite – 35 mln godzin

Or Perry, współzałożyciel StreamElements, powiedział: „Twitch zaczyna mocno w IV kwartale roku, z drugim najwyższym wynikiem miesięcznej i dziennej liczby godzin oglądania w porównaniu do dwóch poprzednich kwartałów. Dużo tego wsparły tytuły gier takie jak League of Legends podczas Worlds, The International w Dota 2 i Counter-Strike 2 z oczekiwaną aktualizacją”.

Źródło : www.gamesindustry.biz