Wypadek banwave czyszczenia przez CS2, jak „duch” glitch psuje gry

Counter-Strike 2: Aktualizacja rozbijająca serce graczy

Nowa aktualizacja CS2 wywołała prawdziwe piekło, po tym jak brutalna usterka zaczęła wyrzucać i banować graczy, którzy strzelali w pobliżu ciał sojuszników, bo celowo lub niecelowo zadały „zbyt duże obrażenia zespołowe”. Aktualizacja, która weszła w życie 12 lutego i zawiera kilka poprawek dotyczących dźwięku VOIP, nowego noża Kukri oraz artefaktów wokół cząstek dymu, wprowadziła nowy błąd, którego doświadczyło wielu graczy zaraz po wydaniu łaty. W jednym z wideów, gracz zrzucił się do Nuke’s Vent tuż po tym, jak jego sojusznik CT zginął, ale po zranieniu wroga został wykopany z gry i otrzymał 30-minutowe kary w trybie konkurencyjnym.

Najwyraźniej, po śmierci sojusznika, jego niewidzialny „duch” nadal istnieje w postaci hitboxu. Strzelanie do wroga przez ten niewidzialny hitbox zapisuje obrażenia jako zespołowe. Oczywiście, zadanie zbyt dużych obrażeń zespołowych kończy się wyrzuceniem i zakazem gry (nikt tu nie ma zastrzeżeń), ale w tym przypadku jest to całkowicie przypadkowe i spowodowane brutalnym, nowym błędem z lutego, przez który gracze są wściekli.

Skarga graczy i problemy z Valve

„Jestem pewien, że musisz zranić wroga, a nie tylko strzelić w ciało sojusznika, ale zadać obrażenia wrogowi, kiedy duch hitboxu sojusznika jest na drodze” – wyjaśnił jednemu z poszkodowanych graczy CS2, podczas gdy inny donosił, że gracze byli nawet wyrzucani z trybu Casual, co jest jeszcze bardziej dziwne, biorąc pod uwagę, że nie można ranić sojuszników w tym trybie gry.

Więcej graczy było wściekłych z powodu błędu dotyczącego ducha hitboxu, który doprowadził do wyrzucenia kilku z meczów Premier i otrzymania długich zawieszeń, które mogą wynosić od 30 minut do tygodnia dla wielokrotnych przestępców. Valve podobno zajmuje się karami, ale to nie powstrzymało graczy przed utratą Premier Rating po zostaniu wyrzuconym. Jesteśmy pewni, że ten błąd CS2 będzie tylko tymczasowy i Valve prawdopodobnie już szuka naprawy, ale to nie pomoże tym, którzy już ucierpieli przez usterkę. To ostatni problem dewastujący rozgrywkę w CS2, w tym „bug FPS wallhack” i inny „niewidzialny gracz”, który mógł mieć wpływ na wyniki podczas Major RMRs. Miejmy nadzieję, że te błędy zostaną szybko usunięte.

Źródło : www.bing.com