Wygląda na to, że globalna wersja Steam jest zakazana w Chinach


Wygląda na to, że Steam Global został zakazany w Chinach, zgodnie z raportem z Gracz. Tylko chińska wersja Steam pozostaje dostępna w kraju, który obecnie oferuje ograniczoną bibliotekę zaledwie 103 gier — bardzo mały ułamek z ponad 110 000 gier, które Steam Global ma w chwili pisania.

Wiarygodny Fortnite przeciek i eksplorator danych Ricky Owens (aka iFireMonkey) jako pierwszy zauważył zakaz i opublikował na Twitterze zrzut ekranu tego, co wygląda na Steam na liście zablokowanych witryn w Chinach. Próbowaliśmy to sami zweryfikować, korzystając z narzędzia Comparitech, które sprawdza, czy witryna jest zablokowana w Chinach. Po wejściu na stronę „store.steampowered.com” narzędzie wskazuje, że Steam został zablokowany we wszystkich częściach kraju — jednak w przypadku „store.steamchina.com” narzędzie twierdzi, że domena jest nadal dostępna.

Zakaz pozostawia chińskim graczom dostęp tylko do Steam China, który po raz pierwszy został uruchomiony w lutym tego roku. Oprócz posiadania znacznie mniejszej liczby gier — przy czym jedynymi tytułami z głównego nurtu są Counter Strike globalna ofensywa (CS:GO) oraz Dota 2 — Steam China jest również pozbawiony funkcji społecznościowych, w tym Warsztatu Steam, Rynku Społeczności, forów dyskusyjnych i sekcji aktywności, która pokazuje bieżące transmisje od użytkowników na Steam, ostatnie zrzuty ekranu z gier, poradniki po grach stworzone przez społeczność i nie tylko.

Pozorny zakaz korzystania ze Steam Global przez Chiny to trudny sposób na zakończenie roku, który kraj spędził na rozprawianiu się z grami. W lipcu Tencent wprowadził technologię rozpoznawania twarzy, która skanuje twarze dzieci, aby zachować zgodność z godziną policyjną o 22:00, którą Chiny ustanowiły, aby uniemożliwić dzieciom granie późno w nocy. Zaledwie miesiąc później Chiny wdrożyły nową zasadę, która zabrania nieletnim grania w gry przez ponad trzy godziny tygodniowo. Chiny później zakazane Fortnite, mimo że gra została już mocno zmodyfikowana, aby była zgodna z surowymi chińskimi zasadami.

Pogranicze skontaktował się ze Steam z prośbą o komentarz, ale nie od razu otrzymał odpowiedź.Źródło : https://www.theverge.com/2021/12/25/22853520/steam-global-china-banned