Wyciek na Twitchu pokazuje, jak bogaci mogą się stać gracze — oto jak grać na gotówkę


Wyciek na Twitchu pokazuje, jak bogaci mogą się stać gracze — oto jak grać na gotówkę

Od sierpnia 2019 r. Turner „Tfue” Tenney zarobił co najmniej 5 295 582 $ grając w Fortnite i inne gry w serwisie streamingowym Twitch.

Emerytowany gracz Counter Strike Jaryd „Summit1g” Lazar zarobił jeszcze więcej: 5 847 541 $. A były pro Overwatch Félix „xQc” Lengyel zrobił oszałamiający 8 454 427 $.

Liczby te, które wyciekły podczas masowego wycieku danych na Twitchu w zeszłym tygodniu, również nie uwzględniają żadnej dodatkowej gotówki zarobionej poprzez umowy wyłączności, sponsoring i prywatne darowizny.

Gry wideo zarabiają teraz więcej niż przemysł filmowy i muzyczny razem wzięty. A nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym graczem o barwnej osobowości, istnieje więcej niż jeden sposób na zdobycie swojego udziału w zyskach.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz zarabiać na swojej ulubionej rozrywce, a nawet zrobić z niej dochodową karierę.

Zostań testerem jakości

Młodzi ludzie grają w gry wideo na turnieju

Afryka Studio / Shutterstock

Przed wydaniem większość popularnych gier wideo przechodzi fazę testów beta. Dedykowany personel zapewniania jakości (QA) będzie grał w tę grę godzinami, dokładnie dokumentując wszelkie błędy, exploity lub nieprzyjemne wzorce gry.

Chociaż może to brzmieć jak sen, wiedz, że nie będziesz mógł wybierać swoich zadań. W zależności od tego, gdzie pracujesz, prawdopodobnie zagrasz w następny GTA jak masz grać Akademia Wielkiego Mózgu lub Barbie Przygody Konia.

Będziesz musiał wykonywać powtarzalne i przyziemne zadania, takie jak bieganie po skałach lub grzebanie w menu, w poszukiwaniu usterek.

Możesz zdobyć pracę, mając tylko dyplom ukończenia szkoły średniej, ale nie jest to najbardziej lukratywna kariera. Według strony internetowej ZipRecruiter połowa testerów zarabia mniej niż 35 000 USD rocznie.

Więc jeśli zdecydujesz się rozpocząć karierę w testowaniu, upewnij się, że zainwestujesz dodatkowy dochód, który masz – nawet jeśli inwestujesz tylko z „resztkami”.

Przejdź na zawodowstwo jako zawodnik e-sportowy

Młody gracz grający w gry wideo noszący zestaw słuchawkowy w ciemności

sezer66 / Shutterstock

Branża e-sportowa przeszła od „szybkiego wzrostu” do „po prostu ogromnej”. Pule nagród w największych turniejach Dota 2 mogą sięgać 30 milionów dolarów. Członkom Overwatch League zaoferowano minimalne pensje w wysokości 50 000 USD.

Oczywiście tylko najlepsi z najlepszych mogą zarobić dobre pieniądze na konkurencyjnej scenie gry. Nawet wtedy nie uzyskasz stałego dochodu, dobrze sobie radząc w okazjonalnych turniejach.

Większość profesjonalnych graczy albo bawi fanów, przesyłając strumieniowo codziennie, albo utrzymuje dobrze płatną pracę dzienną lub dodatkowy występ.

Podobnie jak kariera w zawodach sportowych, kariera zawodowa w grach jest często bardzo krótka. Będziesz miał szczęście, że będziesz miał pięć dobrych lat, zanim Twój czas reakcji zwolni lub popularność gry spadnie.

Dlatego sprytnym posunięciem jest poprosić doradcę finansowego o naszkicowanie planu emerytalnego i zainwestowanie jak najwięcej.

To dobra rada również dla zwykłych Amerykanów, a w dzisiejszych czasach możesz nawet założyć portfel nieruchomości już od 100 dolarów.

Zostań streamerem Twitcha lub YouTuberem

Nerwowy streamer przegrywający grę

Studio DC / Shutterstock

Jak po raz kolejny udowodnił megaprzeciek na Twitchu, największe i najbardziej spójne pieniądze w grach zarabiają artyści, którzy wykorzystują swoje umiejętności i osobowość, aby nawiązać kontakt z fanami. To także jedna z bardziej dostępnych ścieżek.

Będziesz musiał kupić cały swój własny sprzęt — w tym kamery, mikrofony, dekoracje i inny niezbędny sprzęt — ale możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, korzystając z bezpłatnego rozszerzenia przeglądarki, które będzie automatycznie polować na niższe ceny i kupony, zanim przejdziesz do kasy.

A nawet bez oficjalnego wsparcia ze strony Twitcha, YouTube’a czy innej platformy, będziesz mógł przyjmować darowizny od fanów, sprzedawać koszulki ozdobione Twoim hasłem i zabiegać o sponsorowanie od producentów słuchawek i wydawców gier.

Jak zarabiać na Twitchu

Gdy zdobędziesz co najmniej 50 obserwujących na Twitchu i spełnisz kilka innych podstawowych testów porównawczych, możesz dołączyć do programu Towarzyszy. Towarzysze uzyskują dostęp do zintegrowanego systemu darowizn i otrzymają cięcie, gdy fani zasubskrybują ich kanał, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Możesz także otrzymać 5% udziału w zyskach za każdym razem, gdy widz kupi grę, w którą grasz, poprzez link na ekranie.

Najpopularniejsi partnerzy mogą: zastosować do programu partnerskiego, który oferuje cięcie przychodów z reklam na Twoim kanale.

Jak zarabiać na YouTube

Ręka trzyma tablet z udostępnianiem wideo na ekranie na drewnianym stole

weedezign / Shutterstock

Najpierw musisz założyć konto Google AdSense i włączyć zarabianie. Gdy zdobędziesz wystarczającą liczbę widzów, którzy oglądają i klikają reklamy, na Twoje konto zacznie spływać kilka groszy. Pamiętaj, że AdSense faworyzuje filmy, które uważa za „bezpieczne” lub nie budzące zastrzeżeń.

Aby zgłosić się do programu partnerskiego YouTube, potrzebujesz ponad 1000 subskrybentów. Program oferuje dostęp do innych źródeł dochodu, takich jak obniżenie opłat za subskrypcję YouTube Premium i darowizny na Superczat na żywo.

Jak wesprzeć się jako streamer

Pamiętaj, że bez względu na to, którą platformę lub platformy wybierzesz, będziesz pracować jako niezależny wykonawca, a nie pracownik.

Oznacza to na przykład znalezienie własnego ubezpieczenia zdrowotnego. Na szczęście nadal dostępne są hojne dotacje; ponad milion osób, które dołączyły do ​​planów związanych z rynkiem w tym roku, wydaje 10 USD miesięcznie lub mniej.

Nie możesz również liczyć na to, że pracodawca da ci darmowe pieniądze na konto emerytalne 401(k).

Zamiast tego bądź kreatywny i szukaj lukratywnych okazji inwestycyjnych, gdziekolwiek możesz. Możesz być zaskoczony tym, ile pieniędzy możesz zarobić, inwestując w grunty rolne lub zmieniając cyfrowe „wolne drobne” w zdywersyfikowany portfel.

Ten artykuł zawiera wyłącznie informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=BA9007135404438990AB0B22E9996FF8&url=https%3A%2F%2Ffinance.yahoo.com%2Fnews%2Ftwitch-leak-shows-rich-gamers-013000195.html&c=2877310653896476732&mkt=fr-fr