Wybierz najlepsze alternatywy do Counter-Strike 2: Valorant, Rainbow Six Siege, Escape from Tarkov, Counter-Strike Source, XDefiant, Ready or Not, Squad

Najlepsze alternatywy dla Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 to ewolucja sprawdzonej formuły Valve, która przetrwała ponad dwie dekady. Wydany w 2023 roku jako ulepszona wersja Counter-Strike: Global Offensive, oparty jest na największej grze FPS na świecie. Znany z żywej sceny Esports i osób wydających tysiące dolarów na skórki i skrzynki, można śmiało powiedzieć, że CS2 i jego poprzednicy to fenomen w świecie gier. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zrobić przerwę od standardowej formuły CS2, istnieje kilka innych gier, które można wypróbować, i mamy kilka sugestii.

Valorant

Valorant to rywalizacyjna drużynowa strzelanka stworzona przez Riot Games, która szybko zyskała popularność po swoim debiucie w 2020 roku. Łączy Agenty z unikalnymi umiejętnościami z klasyczną mechaniką FPS, tworząc zabawne połączenie taktyki z akcją przypominającą grę MOBA. Nie bez powodu Valorant wiele zawdzięcza Counter-Strike pod względem strzelania. Wystarczy spojrzeć na bronie w Valorant, by zauważyć jasne nawiązania do CS. Jednym z jasnych przykładów jest Operator, którego skrócona nazwa OP brzmi praktycznie identycznie jak AWP w CS. Wiele profesjonalistów z CS:GO i CS2 próbowało swoich sił także w Valorant, i łatwo zrozumieć dlaczego. Gra jest także darmowa, więc nie ma ryzyka związanego z jej wypróbowaniem.

Rainbow Six Siege

Projekt Tom’a Clancy’ego i wydany przez Ubisoft w 2015 roku, Rainbow Six Siege to metodyczna strzelanka taktyczna. Podobnie jak w CS2, zespoły składają się z pięciu graczy, nazywanych Operatorami. Każdy z nich ma swoją rolę do spełnienia, a można wyposażyć swojego operatora w różne gadżety, z których większość będzie znajoma fanom CS. Nawet poza tym, w wielu aspektach rozgrywka i założenie będą rozpoznawalne dla każdego, kto gra w CS. Główna różnica polega na tym, że w R6S istnieją środowiska, które można niszczyć, co daje możliwość jeszcze bardziej taktycznego podejścia do misji. Jednakże, aby grać w Rainbow Six Siege, trzeba najpierw ją zakupić, a zazwyczaj kosztuje około 20 dolarów w sklepie Ubisoft.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov to odstępstwo od standardowego gatunku strzelanek taktycznych, z którym gracze CS2 będą zazwyczaj zaznajomieni. Gra nie została jeszcze w pełni wydana, a rozszerzona Beta reprezentuje obecnie gralną wersję. Zamiast klasycznego FPS z dopasowaniem graczy, Tarkov łączy elementy strzelania z mechanikami MMO. Istnieje eksploracja, NPC handlarze, zbieranie łupów i wiele więcej. System broni jest skomplikowany, a można stracić wszystko, co zdobyłeś podczas rajdu. Aspekt strzelania i urządzeń będzie najbardziej znajomy dla graczy CS2, pozwalając na łatwe przeniesienie umiejętności z jednej gry do drugiej. Jednak jest haczyk. Mimo że oficjalnie nie wydana, Tarkov nie można znaleźć na żadnych platformach. Zamiast tego musisz ją zakupić bezpośrednio ze strony – a jest dość drogo.

Counter-Strike: Source

Jeśli chcesz zobaczyć, skąd pochodzi gra, spojrzałbyś na Counter-Strike Source. Jest to ulepszona i przerobiona wersja oryginalnego Counter-Strike wydanego przez Valve, sięgająca korzeniami aż do 2004 roku. Prawie wszystko w CS Source będzie wyglądało i czuło się znajomo dla graczy CS2 – na przykład niektóre mapy są niemal identyczne z ich nowoczesnymi odpowiednikami. Dotyczy to także wielu opcji broni. Co najlepsze, nawet po tych wszystkich latach, CS Source nadal cieszy się żywą społecznością, więc nie będzie trudno znaleźć mecz. Możesz łatwo zdobyć Counter-Strike Source na Steam za około 10 dolarów.

XDefiant

XDefiant to jedna z najnowszych drużynowych strzelanek FPS na rynku. Pochodząca od Ubisoft, XDefiant jest szybka, z zespołami składającymi się z pięciu graczy, tak jak w CS2. Zespoły składają się z postaci z różnych tytułów Ubisoft podzielonych na Frakcje, z różnym zestawem umiejętności. Wszyscy dysponują tą samą pulą broni, z wieloma wpisami będącymi bezpośrednimi odpowiednikami broni z Counter-Strike. Jednakże, każdą broń można ulepszyć, odblokowując osprzęt i zmieniając budowę. Na koniec, XDefiant posiada wiele trybów gry i kilka map do ich potrzeb, co sprawia, że każdy mecz jest inny. Gra jest darmowa, podobnie jak CS2, i możesz ją uzyskać przez launcher Ubisoft Connect.

Źródło : www.bing.com