Wszystko ujawnione w gigantycznym wycieku aktywów Valve


Valve jest jedną z największych firm zajmujących się grami i ma prawie monopol na rynku gier komputerowych dzięki swojej platformie Steam. Deweloper ma na swoim koncie więcej niż kilka popularnych gier, choć od nowego wydania minęło już trochę czasu. Podczas gdy Valve ciężko pracowało na Steamie, wygląda na to, że osoba ujawniająca informacje znalazła sposób na uzyskanie dostępu do zasobów swojej obecnej gry i udostępniła je online.

Według artykułu z PC Gamer, wyciek zasobów z gier takich jak Portal oraz Team Fortress 2 to największy wyciek, z jakim Valve miało do tej pory do czynienia. Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o wszystkim, co wyciekło dla każdej gry z serii.

Co wyciekło podczas wycieku aktywów Valve?

Przeciekacz, który występuje jako WandererLeaker, twierdzi, że uzyskał dostęp do tych plików w 2016 roku, więc nic nowszego nie będzie obecne. Wyciekło wiele istniejących właściwości Valve, w tym:

  • Portal
  • Counter-Strike: Źródło
  • Dzień porażki: źródło
  • Half-Life 2: Odcinki 1 i 2
  • Team Fortress 2

Istnieje wiele modeli, map i mechanizmów, które były albo w fazie rozwoju, albo zostały w pewnym momencie usunięte.

Portal

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych gier, pliki z Portal zostały udostępnione za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Twitter. W dużej mierze zawierają pliki referencyjne dla postaci i stare tekstury, które nie były używane. Jeden użytkownik udostępnił to odniesienie Chell i gracza z gry.

Coś wartego uwagi, czego tak naprawdę nie ma w Portal pliki jest włączenie wieżyczki z pierwszej gry w Team Fortress 2 pliki. Niektórzy domyślili się, że był to zasób zastępczy dla wartownika w TF2ale nadal jest to interesujące znalezisko.

Counter-Strike: Źródło

To połączenie klasyki Kontratak rozgrywkę i technologię dostępną z silnika Source firmy Valve. Wydaje się, że przecieki z tej gry nie obejmują zbyt wiele, z wyjątkiem nowych map i potencjalnie trybu napadu.

Podobno jedna z map, z której wyciekł Kontratak był mod, który miał stać się prototypem Pozostawiono 4 martwych. Biorąc pod uwagę, że wiemy, jak dobrze radziła sobie ta gra, ten wyciek plików jest w dużym stopniu częścią historii gier. Najwyraźniej jest w stanie grywalnym, co oznacza, że ​​gracze mogą wskoczyć do niego teraz, jeśli znajdą działającą wersję.

Dzień porażki: źródło

To jest kolejna gra Parowy zaimportowałby do swojego silnika Source, przenosząc grę wieloosobową z II wojny światowej na urządzenia Mac. Wycieki z Dzień porażki wydają się być modelami postaci i mapami, niczym przełomowym w porównaniu z niektórymi innymi grami.

Half-Life 2: Odcinki 1 i 2

The Pół życia seria była próbą Valve w gatunku zombie, która zainspirowała kontynuację i szereg spin-offów osadzonych w tym wszechświecie. Kontynuacja oryginalnej gry również wyciekła, pokazując niektóre wczesne wersje beta Pheropods i Rollermines wraz z typowymi zasobami gry.

Team Fortress 2

Team Fortress 2 jest prawdopodobnie drugą najpopularniejszą strzelanką dla wielu graczy firmy Valve Counter Strike globalna ofensywa. Te przecieki pochłonęły większość rozmów i uwagi mediów społecznościowych, odkąd wyciek wyszedł na jaw kilka dni temu.

Według przecieków, postać kobieca była w fazie rozwoju, ale nigdy nie została wydana. Byłaby to jedyna grywalna postać kobieca w grze, gdyby została wydana, ale to głównie tylko grafika koncepcyjna.

Jest też pokazywana nowa mapa o nazwie koth_badwater, którą użytkownik udostępnił sobie, biegając po mapie. Tytuł prawdopodobnie oznacza, że ​​była to mapa King of the Hill, która nigdy nie została wydana, o nazwie Badwater.

Doszło też do kolejnego przecieku modelu Witch, choć nikt nie jest pewien, czemu miałaby służyć. Większość jest po prostu zaskoczona, widząc nie jedną, ale dwie kobiety Team Fortress 2. Niektórzy użytkownicy wyrazili wyjątkowe rozczarowanie, że tak fajna koncepcja gry została odrzucona.

Jest też stara legenda o Team Fortress 2 który stwierdza, że ​​​​gra ma gdzieś w kodzie obraz kokosa. Jeśli spróbujesz usunąć obraz, spowoduje to jego niestabilność i gra się nie załaduje. Najwyraźniej Valve opracował prawdziwy kokos, który można umieścić w grze w pewnym momencie na podstawie tego mema, i nie zostało to ujawnione, dopóki nie pojawił się wyciek.

W wycieku znaleziono wiele innych interesujących rzeczy, w tym to, że Valve najwyraźniej zapomniało włączyć warstwę w swoim pliku programu Photoshop, więc jedna postać zawsze miała spodnie w złym kolorze. Innym jest drwina, w której żołnierz wyrywa mu serce i pokazuje to wrogowi jako drwinę.

Przy ponad 100 GB zawartości jest wiele podstawowych rzeczy, które składają się na wiele gier. Ponieważ gracze byli w stanie przekopać się przez zawartość, dostrzegliśmy część potencjalnej dodatkowej zawartości, jaką mogły zawierać te gry.

Źródło : https://dotesports.com/general/news/everything-revealed-in-valves-giant-asset-leak