Wszystkie ważne wydarzenia, gdzie je oglądać


Rok 2023 będzie znaczącym rokiem dla społeczności e-sportowej. Ponieważ świat wychodzi z pandemii COVID-19, ograniczenia zostały złagodzone. Główne turnieje i konwencje zapowiadają powrót wydarzeń fizycznych, a niektóre przystosowały się do układów hybrydowych. Oczekuje się, że branża e-sportowa będzie się rozwijać, a do 2024 r. będzie miała 577,8 mln entuzjastów e-sportu. najbardziej oczekiwane wydarzenia e-sportowe w 2023 roku I gdzie oglądać ich.

Wszystkie najważniejsze nadchodzące wydarzenia e-sportowe w 2023 roku

CDL Major 3

Call of Duty League (CDL) organizuje swój trzeci duży turniej w dniach 9-12 marca w Dallas w Teksasie. CDL w tym sezonie było naznaczone parytetem, bez dominującej drużyny. Atlanta FaZe, zwycięzca Major 2, jest faworytem do wygrania tego turnieju ze względu na ich stałą doskonałość w ciągu ostatnich kilku lat.

Jednak Toronto Ultra, Boston Beach, Seattle Surge, Los Angeles Thieves i OpTic Texas są uważane za silnych rywali. Popularność OpTic zwiększa emocje, a tłum powinien być szczególnie żywy, jeśli pójdą pobiegać. Turniej zapowiada się emocjonująco, ponieważ wiele drużyn walczy o tytuł mistrzowski.

Czytaj więcej: E-sport może pomóc młodym wyobrazić sobie nową cywilizację: prof Yunus

Zniszcz Ultimate Summit 6

Beyond The Summit’s Smash Ultimate Summit 6 odbędzie się w Los Angeles w Kalifornii w dniach 23-26 marca. Wydarzenie to ma reputację prezentowania osobowości gwiazd e-sportu w intymnych i swobodnych wnętrzach, co czyni go ukochanym turniejem dla fanów.

Niestety będzie to ostatni turniej organizowany przez Beyond The Summit z powodu zamknięcia firmy. Szesnastu najlepszych na świecie graczy Smash Ultimate, w tym Sparg0 i Tweek, zakwalifikowało się do rywalizacji, a pojawi się również legendarny gracz Hungrybox. Zderzenie 2023 wyłoni ostatecznego uczestnika. To obowiązkowy turniej dla fanów Super Smash Bros. Ultimate.

Evo: Japonia 2023

Evo: Japan 2023, mniejsza wersja największego wydarzenia bijatyk roku, odbędzie się w Tokio w Japonii od 31 marca do 2 kwietnia. Siedem popularnych bijatyk, w tym Street Fighter V, Tekken 7 i Guilty Gear Strive, zagrają najlepsi pretendenci, tacy jak Derek „iDom” Ruffin, Nathan „Mister Crimson” Massol i Hajime „Tokido” Taniguchi.

Przeczytaj więcej: eSport: Jak zbudować karierę w grach wieloosobowych online

Chociaż mistrz Capcom Cup, MenaRD, nie jest zarejestrowany do rywalizacji, wicemistrz, Zhen „Rou” Kuang, będzie walczył o tytuł. William „Leffen” Hjelte, Vineeth „ApologyMan” Meka i Julian „Hotashi” Harris należą do znaczących uczestników Guilty Gear Strive.

Zimowy major RLCS

RLCS Winter Major to drugie globalne wydarzenie sezonu Rocket League 2022-23, które odbędzie się w San Diego w USA. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a obrońcy tytułu, Gen.G z Ameryki Północnej, znajdą się wśród pretendentów, jeśli zakwalifikują się.

Inne zespoły z Ameryki Północnej, które mają rywalizować, to G2, FaZe, Version1 i Spacestation Gaming. Silni europejscy kandydaci do turnieju to Karmine Corp, Team Liquid, Team BDS i Oxygen Esports, którzy wykonali duży ruch, podpisując kontrakt z Finlay „rise” Ferguson.

Przeczytaj więcej: 10 najbogatszych graczy e-sportowych na świecie

Wybuch majora w Kopenhadze

Nadchodzący Blast Copenhagen Major rozpocznie sezon Rainbow Six Siege 2023-24. Wydarzenie odbędzie się w Kopenhadze w Danii, a ponieważ europejskie drużyny zdominowały sezon 2022-23, drużyny takie jak G2, KOI, Wolves i BDS mogą być jednymi z faworytów do wygrania tego Majora.

Jednak w związku z przetasowaniami składów i meta zmianami spodziewanymi poza sezonem nowi rywale mogą pojawić się z innych silnych regionów, takich jak Ameryka Północna i Brazylia. Astralis, który zajął czwarte miejsce na Six Invitational, będzie również szukał nowej organizacji w tym sezonie.

League of Legends Zaproszenie w połowie sezonu

League of Legends Mid-Season Invitational odbędzie się w Londynie w Anglii w dniach 2-21 maja. Turniej, w którym weźmie udział 13 kwalifikujących się drużyn ze wszystkich dziewięciu regionów LoL eSports, w tym mistrzowie wiosny, będzie miał fazę wstępną i drabinkę podwójnej eliminacji.

Przeczytaj więcej: E-sport w Bangladeszu: Perspektywy konkurencyjnej branży gier wideo dla wielu graczy

Chiński Royal Never Give Up jest broniącym tytułu, ale oczekuje się, że koreański T1 będzie czołowym pretendentem, zwłaszcza z ich legendarnym graczem Lee „Faker” Sang-hyeokiem, który prowadzi go z tym samym składem. Po zdobyciu zimowych mistrzostw LEC europejska drużyna G2 Esports zakwalifikowała się już do tego wydarzenia.

CS:GO Major

Pierwszy turniej CS:GO Major w 2023 roku odbędzie się w Paryżu we Francji w dniach 8-21 maja. Ten turniej będzie miał pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów, co czyni go największym wydarzeniem CS:GO ogłoszonym do tej pory w tym roku. Oczekuje się, że Team Vitality, drugi zwycięzca ESL Pro League w 2022 roku, będzie czołowym pretendentem, a kibicuje im miejscowa publiczność.

Inni prawdopodobni rywale to FaZe Clan, Natus Vincere, Heroic, Outsiders, G2 Esports i Team Liquid, a po IEM Katowice będziemy mieli lepszy obraz pola. 24-drużynowe pole zostanie wyłonione w kwietniowych kwalifikacjach.

Czytaj więcej: Globalny dyrektor e-sportowy Blizzarda, Kim Phan, rezygnuje

VCT Masters: Tokio

Turniej Masters VALORANT Champions Tour odbędzie się w Tokio w dniach 11-25 czerwca, po raz pierwszy w Japonii jako gospodarz międzynarodowego wydarzenia VCT. W turnieju wezmą udział trzy najlepsze drużyny z każdej ligi z regionów VCT America, EMEA i Pacyfiku, a także dodatkowa drużyna z regionu EMEA dzięki zwycięstwu Fnatic w turnieju LOCK//IN. Pierwsi faworyci do zakwalifikowania się i rywalizacji o mistrzostwo to Fnatic, LOUD, NAVI, NRG i DRX.

Seria mistrzostw ewolucji (Evo)

Evolution Championship Series (Evo), największy turniej gier walki w roku, odbędzie się w sierpniu w Las Vegas. Oprócz zawodów głównych odbędzie się weekendowe świętowanie FGC, podczas którego odbędą się mecze pokazowe i inne mecze towarzyskie.

W tegorocznym turnieju Evo Street Fighter weźmie udział Street Fighter 6, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec. Zeszłorocznymi zwycięzcami najpopularniejszych gier zostali UMISHO w Guilty Gear Strive, Kawano w Street Fighter V oraz Jae-Min „Knee” Bae w Tekken 7.

Czytaj więcej: 7 gier na PS5 wydanych w marcu, kwietniu 2023 r

ESportsTravel Summit 2023

ESportsTravel Summit 2023 to ważne spotkanie organizatorów wydarzeń e-sportowych, skupiające się na podróżach i turystyce. Wśród uczestników znajdują się organizatorzy, przedstawiciele komisji sportowych, dostawcy wydarzeń i sieci hotelowe, którzy spotykają się, aby dowiedzieć się więcej o branży e-sportowej, jej wpływie na turystykę oraz o tym, jak czerpać zyski z wydarzeń e-sportowych. Wydarzenie odbędzie się w Toronto w Kanadzie i będzie okazją do nawiązania kontaktów i poszerzenia wiedzy.

Wniosek

Rok 2023 jest zapakowany główne wydarzenia w całym zakresie popularne tytuły e-sportowe, w tym League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends i VALORANT. Wydarzenia te będą odbywać się w różnych lokalizacjach na całym świecie, dając fanom możliwość oglądania na żywo akcji e-sportowych na najwyższym poziomie.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem bijatyk, czy drużynowych strzelanek, w nadchodzącym kalendarzu e-sportowym każdy znajdzie coś dla siebie. Zaznaczcie więc w kalendarzach, przygotujcie przekąski i oglądajcie, jak najlepsi gracze na świecie rywalizują o chwałę i ogromne nagrody.

Przeczytaj więcej: 10 najlepszych nadchodzących gier wideo, które oczarują Cię w 2023 rokuŹródło : https://unb.com.bd/category/Tech/esports-2023-all-major-events-where-to-watch-them/111639