Wszystkie Gry na Esportowym Pucharze Świata 2024 według tygodni

Ogólne informacje na temat Esports World Cup 2024

Wszystkie gry, które będą obecne na Esports World Cup 2024, zostały podzielone na tygodnie. Oto lista gier w poszczególnych tygodniach i daty ich rozgrywek:

Kto gra w Esports World Cup 2024?

Każdy tytuł obecny na EWC 2024 zorganizował własne turnieje kwalifikacyjne, a niektóre zaprosiły określone zespoły na podstawie wyników z przeszłości lub aktualnej pozycji w rankingu. Większość drużyn obecnych na EWC będzie rozpoznawalna dla osób zaznajomionych z daną dyscypliną esportową.

Ponad 150 różnych zespołów już zakwalifikowało się do co najmniej jednego tytułu na EWC. Według oficjalnych statystyk, większość tych zespołów prawdopodobnie gra tylko w jednym turnieju. Co do dużych organizacji esportowych prowadzących składy w wielu grach, istnieje większy ogólny zachęt do udziału.

Co to jest Esports World Cup Club Championship?

Esports World Cup wprowadza ogólne Mistrzostwa Klubowe odbywające się podczas całego wydarzenia. Mistrzostwa Klubowe to w zasadzie łączna liczba sukcesów organizacji na Esports World Cup. Drużyny zdobywają punkty dla swojej organizacji zajmując miejsca w czołowej ósemce w dowolnej grze.

Mistrzostwa Klubowe EWC nagrodzą 16 najlepszych organizacji pulą nagród w wysokości 20 000 000 USD. Pierwsze miejsce zgarnie największy udział w wysokości 7 000 000 USD. Aby klub mógł być uprawniony do zwycięstwa, jedna z ich drużyn MUSI wygrać w dowolnym turnieju indywidualnego tytułu. Kluby będą zdobywać punkty tylko za swoją drużynę, która zajmie najwyższe miejsce w danej grze, więc nie będzie podwajania.

Harmonogram i podział na konkretne tytuły podczas Esports World Cup 2024

Poniżej znajduje się lista wszystkich tytułów obecnych na EWC 2024 ułożonych alfabetycznie. Obok każdego znajdują się daty rozgrywania turnieju, łączna liczba drużyn, typ gry i łączna pula nagród. Dla bardziej szczegółowych informacji na temat turnieju w danej grze, jest podany link do strony Liquipedia dla wydarzenia danej gry.

Źródło : www.hotspawn.com