Parabellum Esports zwalnia wszystkich pracowników: co z drużyną Oblężenie Rainbow Six?

Ogłoszenie Parabellum Esports: wszyscy pracownicy zostali zwolnieni, przyszłość drużyny Oblężenie Rainbow Six niepewna

W szokującym oświadczeniu z 28 kwietnia Parabellum Esports ogłosiło, że wszyscy pracownicy kanadyjskiej organizacji e-sportowej zostali zwolnieni, a przyszłość jej Oblężenie Rainbow Six Drużyna North American League ma obecnie wątpliwości.

Historia organizacji

Założona w 2020 r. Parabellum Esports została przejęta przez React Gaming Group w marcu 2022 r. W momencie zakupu Parabellum posiadała drużyny e-sportowe w Oblężenie Rainbow Six, Liga Rakietowa, Super Smash Bros Ultimate, KontratakI iRacing. Nieco ponad rok później obecność Parabellum Esports została ograniczona tylko do nich Tęczowa szóstka roster, który właśnie zajął ósme miejsce w lidze północnoamerykańskiej.

Opóźnienia w płatnościach

Nastąpiło to po kilku miesiącach skarg byłych graczy i pracowników na opóźnienia w płatnościach od React Gaming Group. Najgłośniej wypowiadał się były dyrektor generalny przeora Parabellum Liga Rakietowa skład, Micheal „Noobsie” Palmateer, stwierdzając, że ich gracze „są winni 45-dniowej zapłaty za RL. React odmówił komentarza lub zaproponowania jakiegokolwiek rozwiązania, kiedy to nadejdzie.”

Zwolnienia pracowników

Miesiąc po tym, jak Parabellum upuścił oba Liga Rakietowa i Kontratak grafików, organizacja w efekcie została zamknięta. W wiadomości wysłanej za pośrednictwem Parabellum Esports Discord były dyrektor generalny i współzałożyciel organizacji, Chris Lama, powiedział: „Moje stanowisko zostało zwolnione, a wszystkie inne stanowiska w pB zostały trwale rozwiązane”.

Przyszłość drużyny Oblężenie Rainbow Six

W momencie tego ogłoszenia Parabellum nadal posiadało swój jedyny skład Oblężenie Rainbow Six, stawiając przyszłość zespołu pod znakiem zapytania. Pomimo składu Parabellum, w skład którego wchodzą wybitni gracze Gabriel „LaXInG” Mirelez i Alexander „Skys” Magor, zakończyli niedawny pierwszy etap ligi NA na ostatnim miejscu zaledwie z jednym zwycięstwem w siedmiu meczach. Nadzieja nie jest jednak całkowicie stracona dla zespołu, ponieważ Chris Lama stwierdził: „Rozumiem, że pB R6 będzie kontynuowany”. Nie wiadomo, w jakiej formie miałoby to nastąpić.

Sytuacja w React Gaming Group

To ogłoszenie pojawiło się zaledwie dwa dni po tym, jak Ubisoft wypuścił nową skórkę Parabellum Esports, z której 50 procent wszystkich dochodów miało trafić do organizacji. W tej samej wiadomości na Discordzie Lama powiedział, że „cały zysk ze skórki zostanie wykorzystany na opłacenie graczy i kontynuację marki”.

Przyszłość organizacji

Parabelluma Oblężenie Rainbow Six skład nie ma grać w żadnym turnieju, dopóki drugi etap ligi północnoamerykańskiej nie rozpocznie się we wrześniu. Oznacza to, że fani mogą poczekać pięć miesięcy, aby zobaczyć, czy organizacja może wystawić skład na drugi etap. Jeśli nie, Parabellum Esports stanie się trzecią organizacją, która opuści NA League w tym roku, po odejściu TSM i Astralis w lutym.

Źródło: https://dotesports.com/rainbow-6/news/all-parabellum-esports-staff-laid-off-future-unclear-for-rainbow-six-division.