WSPIERA-SZTUCZNIE CS:GO, MOŻESZ NADAL GRAĆ W FPS VALVE?

Counter-Strike: Global Offensive vs. Counter-Strike 2 – Co nowego?

Z ponad 10 latami doświadczenia, Counter-Strike: Global Offensive jest jedną z najpopularniejszych strzelanek pierwszoosobowych w najnowszej historii gier. Dlatego też, gdy Valve oficjalnie ogłosiło i uruchomiło Counter-Strike 2, nową wersję wprowadzającą znaczące ulepszenia i zmiany, wszystkie oczy były zwrócone w tę stronę.

Counter-Strike 2: Nowa jakość czy koniec ery dla oryginalnej wersji?

Na początku 2023 roku Valve potwierdziło plotki i zaprezentowało Counter-Strike 2, nową grę, która, choć działa jako swoisty sequel, jest w rzeczywistości zupełnie nową wersją CS:GO, wprowadzającą wiele zmian do formuły i poprawiającą sekcję techniczną, lecz zachowującą tę samą strukturę. Oficjalna premiera nastąpiła zaskakująco we wrześniu ubiegłego roku, a studio skorzystało z okazji, by dowieść o przyszłości tytułu zadebiutowanego w 2012 roku.

Counter-Strike: Global Offensive przestaje odbierać wsparcie, co się z nim stanie?

W oświadczeniu na platformie Steam, Valve potwierdziło, że nowa gra będzie niekompatybilna z systemem MacOS, sprzętem z DirectX9 oraz systemami Windows 32-bitowymi. Ponadto ogłosili, że gracze nadal będą mogli grać w wersję Legacy Counter-Strike: Global Offensive.

Gracze, którzy zechcą, mogą dalej grać w CS:GO zamiast Counter-Strike 2; niestety, jest też zła wiadomość. Studio potwierdziło, że od 1 stycznia 2024 roku ta wersja nie będzie już otrzymywać wsparcia. Oznacza to, że pozostanie niezmieniona i nie będzie już otrzymywać ulepszeń ani nowej zawartości, gdyż skoncentrowano się na nowym tytule.

Koniec ery: Counter-Strike: Global Offensive przestanie otrzymywać aktualizacje

Ponadto Valve przyznało, że Legacy wersja Counter-Strike: Global Offensive będzie miała te same cechy, co oryginalna wersja, poza oficjalnym sparowaniem. Ponieważ wsparcie zostało zakończone od początku tego roku, możliwe jest, że pewne funkcje, takie jak dostęp do inwentarza, mogą się pogorszyć lub ulec awarii.

Podsumowując, CS:GO już nie otrzymać aktualizacji i z czasem może napotkać problemy. Niemniej jednak, gracze, którzy będą chcieli, nadal będą mogli grać z tą wersją zamiast nowego tytułu, który pojawił się pod koniec ubiegłego roku.

A co Ty, wolisz tytuł z 2012 roku czy sequel z 2023? Daj nam znać w komentarzach.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej wiadomości związanych z Counter-Strike 2.

Related video: The end of Games as a service

Editorial: Gaming / Facebook / Twitter / YouTube / Instagram / News / Discord / Telegram / Google News

Źródło : www.ruetir.com