Wreszcie rywalizacja między CS:GO Major i VALORANT Masters za tydzień

Bitwa między taktycznymi grami pierwszoosobowymi wreszcie się rozpali, gdyż zarówno jedno z najważniejszych wydarzeń Counter-Strike Major, jak i turniej VALORANT Masters będą się rozgrywać w tym samym dniu. Oba turnieje są ważne i mają potencjał, aby ustanowić rekordy we własnym zakresie. PGL Copenhagen Major zapowiada się jednak jako nadchodzące wydarzenie historyczne, ponieważ będzie to pierwszy Major od czasu wydania Counter-Strike 2 po rozegraniu 19 Majorów w CS:GO przez okres 10 lat. Z kolei VALORANT Masters w Madrycie będzie prezentować drużyny VCT z największymi bazami fanów na świecie, co oznacza, że liczba widzów mogłaby konkurować z wynikami, jakie zwykle widzielibyśmy na Champions.

Rivalizujące turnieje

Przez ostatnie trzy lata, od powrotu Counter-Strike Majorów po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i rozpoczęcia jeszcze młodego ekosystemu esportu VALORANT, żaden Major ani międzynarodowy turniej VALORANT nie zachodziły na siebie, aż do teraz. Obie gry były ze sobą powiązane od samego początku VALORANT, generując wiele dyskusji na temat podobieństw i różnic między grami oraz graczy zawodowych, którzy przenieśli się między nimi.

Wpływ na widownię

Dniem wspólnym dla obu wydarzeń będzie tylko kilka dni nachodzenia między zakończeniem fazy grupowej VALORANT Masters a rozpoczęciem pierwszej fazy grupowej drugiego CS2 Major 17 i 18 marca. Prawdziwa bitwa o widzów rozegra się między 21 a 24 marca, kiedy mecze play-off VALORANT Masters będą kolidować z drugą fazą grupową CS2 Major. Biorąc pod uwagę, że oba wydarzenia odbywają się w Europie, niemal na pewno będą mecze obu turniejów, które odbywają się jednocześnie.

Jak te wydarzenia wpłyną na widownię drugiego? Obie bazy fanów obu gier na pewno z niecierpliwością ocenią, który turniej zanotuje mniejszą oglądalność.

Źródło : www.bing.com