WLAN o niskim opóźnieniu w systemie Windows 11


(wyciąg z komunikatu prasowego)

Firmy Microsoft i Qualcomm wdrożyły natywną obsługę „Wi-Fi Dual Station” w systemie Windows 11. Dzięki technologii Qualcomm FastConnect „4-Stream DBS” (Dual Band Simultaneous) oraz szerokiemu wsparciu ze strony komputera i ekosystemu gier użytkownicy mogą oczekiwać wysokiej jakości łączności bezprzewodowej połączenie, które Porównaj to z przewodowym połączeniem sieciowym. Wsparcie dla tej technologii pochodzi od dostawców, takich jak Acer, AMD, Lenovo, Microsoft i Valve, a także platform Snapdragon Compute firmy Qualcomm.

Funkcja „Wi-Fi Dual Station”, zaimplementowana w Qualcomm „4-Stream DBS”, wykorzystuje wiele pasm WLAN i anten. Jednoczesne korzystanie z pasm częstotliwości, takich jak 2,4 GHz, 5 GHz oraz 6 GHz (jeśli jest dostępny), może rozwiązać problemy z opóźnieniami w całym systemie.

Valve dodało początkowe wsparcie dla „Wi-Fi Dual Station” do Steamworks SDK, aby umożliwić skrócenie czasu reakcji w grach online dla milionów gier korzystających z Steamworks SDK dla sieci. Obejmuje to tytuły online, takie jak Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), które mogą teraz korzystać z ulepszonej łączności, jeśli działają na komputerze z systemem Windows 11 z obsługującym systemem FastConnect.

Czasami występujące wysokie czasy reakcji znacznie pogarszają rozgrywkę online, co do tej pory skłaniało graczy komputerowych do łączenia się z siecią za pomocą kabla sieciowego (Ethernet). Podwójna stacja Wi-Fi z Qualcomm „4-Stream DBS” spełnia stale wymagania dotyczące niskich opóźnień przez dłuższy czas, zapewniając w ten sposób rozgrywkę, która zapewnia najlepszy możliwy czas reakcji.Source : https://technewsinsight.com/low-latency-wlan-in-windows-11-hardware/