Wkrótce wreszcie również na konsolach. Gra Valorant rusza z testami beta. Zapisz się już dziś!

Valorant na konsolach: od teraz dostępny także dla graczy konsolowych

O co chodzi w Valorant?

Valorant to gra strategiczna w formie strzelanki zespołowej, stworzona przez Riot Games, twórców League of Legends. Gra opiera się na taktyce, co oznacza, że preferuje wolniejszy, bardziej przemyślany styl rozgrywki oparty na pozycjonowaniu i wykorzystaniu umiejętności. W grze występują różni agenci z unikalnymi zdolnościami, podobnie jak w grach takich jak Apex Legends i Overwatch.

Jak grać w Valorant?

W podstawowej wersji gry Valorant, gracze wcielają się w agenta w drużynie pięciu osób, starając się pokonać przeciwną drużynę poprzez plantowanie lub rozbrajanie bomby. Istnieją również szybkie tryby jak Spike Rush i Swift Play, a także inne tryby gry takie jak free-for-all i team deathmatch, które są idealne do rozgrzewki i treningu z różnymi rodzajami broni.

Każda rozgrywka odbywa się na jednej z kilku map o różnych stylach i układach – od ciasnych klasztorów po nadbrzeżne ruiny z długimi liniami widzenia.

Jak zdobyć agentów w Valorant?

Na początku gry masz dostęp do pięciu agentów: Brimstone, Jett, Phoenix, Sage i Sova. Aby odblokować innych agentów, musisz zdobyć Kingdom Credits, które zarabiasz podczas gry i wykonywania codziennych misji. Każdy agent kosztuje 8 000 Kingdom Credits, ale można je zdobyć poprzez zwykłą rozgrywkę, bez konieczności wydawania pieniędzy.

Jeśli chcesz zacząć od ulubionego bohatera lub po prostu szybciej odblokować agenta, możesz to zrobić poprzez wydanie Valorant Points ze sklepu. Odblokowanie agenta wymaga 1 000 VP, co kosztuje 10 dolarów.

Jak zdobyć dostęp do trybu rankingowego w Valorant?

Tryb rankingowy w grze jest dostępny dopiero po osiągnięciu poziomu konta 20, co zajmie większości graczy około 25 godzin. Riot Games ogranicza dostęp do trybu rankingowego, aby upewnić się, że gracz ma podstawową znajomość gry.

Najszybszym sposobem na zdobycie poziomu 20 jest codzienne granie, aby zdobywać bonus First Win of the Day oraz kończenie gier.

Źródło : www.bing.com