Witryny blokują gracza, który usunął flagi Spider-Man Pride


Modyfikacja do nowej wersji gry Spider-Man Remastered na komputery PC, usuwająca flagi LGBTQ+ Pride, została zakazana przez dwa serwisy z grami.

Gracze mogą modyfikować niektóre gry wideo, dodając nowe funkcje, takie jak broń i lokalizacje.

Osoba, która zastąpiła flagi Pride flagą USA w Spider-Man, została zbanowana na Nexus Mods i ModDB.

Dyrektor Nexus Mods, Robin Scott, powiedział użytkownikom, którzy nie zgadzali się z tą decyzją, aby „usunąć swoje konto”.

Obecność flag LGBTQ+ Pride w Spider-Man Remastered została poparta przez fanów, którzy opowiadali się za większą reprezentacją LGBTQ+ w grze, gdy został po raz pierwszy wydany w 2018 roku.

Gra została wydana na PC w zeszłym tygodniu.

Nexus Mods powiedział, że modyfikacja została „bardzo wyraźnie zrobiona celowo, aby być modyfikacją trolla”.

Czym są „mody”?

Witryny z modyfikacjami gier, takie jak Nexus i Mod DB, umożliwiają użytkownikom przesyłanie własnych poprawek lub edycji do gry, którą można pobrać i zaimplementować dla innych użytkowników, aby poprawić wrażenia z gry.

Modyfikacje lub modyfikacje mogą obejmować zmianę kolorów i otoczenia w grach po dodawanie nowych postaci i fabuły w istniejących światach.

Modyfikacje mogą nawet zaowocować powstaniem zupełnie nowych gier.

Pierwsza gra z popularnej serii Counter-Strike została początkowo opracowana jako modyfikacja do przeboju FPS z 1998 roku Half-Life.

„Głupi dramat”

Scott powiedział w środowym poście na blogu, że przesłanie moda Spider-Man Remastered wywołało „nieco głupiego dramatu” na stronie Nexusa.

„Mod zastąpił bardzo niewiele flag Pride, które faktycznie ma gra, z dominacją tekstury flagi USA z gry” – dodał.

Powiedział, że przesyłanie zostało usunięte, a jego twórca został zablokowany w Nexus Mods za naruszenie zasad firmy.

Mówią, że treści, które można uznać za prowokacyjne, dyskryminujące lub obraźliwe wobec „każdej rzeczywistej osoby lub grupy”, mogą być moderowane.

„W odniesieniu do zastąpienia flag Pride w tej grze lub w jakiejkolwiek grze, nasza polityka jest następująca: jesteśmy za inkluzywnością, jesteśmy za różnorodnością” – dodał Scott.

ModDB, inna popularna witryna moddingowa, również usunęła w tym tygodniu podobne pliki do swojej witryny.

Obejmowały one „Anti-Gay Mod” zastępujący flagi LGBTQ+ w grze Spider-Man flagą promującą kampanię prezydencką byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w 2024 roku.

Po tym, jak użytkownik Twittera oznaczył na stronie mod, który zgodnie z jego opisem „zamienia głupie flagi Pride na flagi amerykańskie”, ModDB powiedział, że usunął zawartość i zbanował użytkowników.

„ModDB jest środowiskiem integracyjnym dla wszystkich i nie zezwalamy na atakowanie grup zmarginalizowanych”, napisał, dodając, że witryna ma „politykę zerowej tolerancji” dla takich treści.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=630015f6d0684635984bd14d1f76d0a5&url=https%3A%2F%2Fca.news.yahoo.com%2Fsites-ban-gamer-removed-spider-153745848.html&c=3903671488723833818&mkt=fr-fr