Wczesne lata KioShiMa, legendarnego francuskiego gracza Counter Strike


Z ponad 12-letnią profesjonalną grą, Fabien “KioShiMaFiey jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy Counter Strike: Global Offensive we Francji. Zajmuje 1. miejsce w wielu turniejach, jest głównym zwycięzcą, cenionym strzelcem i jednym z najbardziej elastycznych graczy, jakich kiedykolwiek widzieliśmy na scenie CSGO. Większość profesjonalnych graczy Counter Strike przechodzi na emeryturę lub robi sobie przerwę, gdy nie radzą sobie dobrze lub po prostu kończą grę, ale przypadek kioShiMa jest zupełnie inny od pozostałych.

KioShiMa i francuska społeczność CSGO mają jedną wspólną cechę, zawsze były otoczone dramatem. To sięga aż do 2014 roku, kiedy Hovik Titana”KQLY„Towmasjan i Gordon”SfGiry został zbanowany na tydzień przed Dreamhack Winter 2014, co spowodowało wyrzucenie ich i ich zespołów z wydarzenia. Oznaczało to, że LDLC, ówczesna drużyna kioShiMa, byłaby jedynym reprezentantem Francji na turnieju. LDLC wygrało turniej po tym, jak pokonali szwedzkich Ninjas in Pajamas 2-1, a kioShiMa zaliczył jeden z najlepszych występów w całym turnieju.

Prawie rok po tym wydarzeniu kioShiMa wzięła udział w DreamHack Open Cluj-Napoca 2015, teraz pod organizacją EnVyUs. Przybyli na to wydarzenie jako zaproszeni ze względu na ich niedawny występ na ESL Cologne ’15, gdzie zajęli 2. miejsce po pokonaniu 2-0 przez Fnatic w wielkim finale. DHO Cluj-Napoca dał EnVyUs doskonałą okazję do zemsty na Fnatic, mieli się zmierzyć w pierwszej rundzie play-offów, a EnVyUs wykorzystał to, ostatecznie pokonując Fnatic 2-1. Francuska drużyna kontynuowała swoją podróż iw bardzo przekonujący sposób pokonała zarówno G2 Esports, jak i Natus Vincere.

Kilka miesięcy później kioShiMa został wyrzucony z zespołu pomimo niedawnej dużej wygranej, a przyczyną były głównie problemy z drużyną.”Nasza spójność stała się naprawdę zła, komunikacja między graczami stała się jeszcze gorsza, praktycznie straciliśmy duszę.„, powiedział kioShiMa w oficjalnym oświadczeniu EnVyUs po jego uwolnieniu. KioShiMa został sprzedany do FaZe Clan, gdzie odniósłby swój udział w sukcesach, nawet jeśli jego pierwsze miesiące z zespołem nie były najlepsze. W kwietniu 2017 r. drużyna została zaproszona do 3 sezonu StarLadder i-League StarSeries, gdzie prawie odpadli z rozgrywek na wczesnym etapie, ale potem udało im się wygrać 3 serie z rzędu, przynosząc do domu tytuł po pokonaniu G2 Esports. HellRaisers i Astralis.

Po swoim biegu z FaZe Clan ponownie dołączył do Team Envy, ale nie znalazł wielu zwycięstw podczas gry w tej drużynie, wyglądało to dla niego na początek końca. Ale kioShiMa nigdy się tak naprawdę nie poddał, próbował wejść na arenę międzynarodową i dołączył do Cloud9, gdzie znalazł wiele miłości od fanów z Ameryki Północnej, a nawet jeśli nie wygrali żadnych dużych turniejów, wciąż był chwalony przez społeczność . Francuski zawodnik wciąż rywalizował przez wiele lat po swoim biegu na C9, ale magia zniknęła. Hiszpańska drużyna Heretics była ostatnią drużyną, w której grał kioShiMa i niewiele od niego słyszeliśmy, może pewnego dnia on powróci, ale w tym momencie jest niepewne.



Źródło : https://esportsjunkie.com/2022/04/20/the-early-years-of-kioshima-frances-legendary-counter-strike-player