W sieci pojawił się grywalny prototyp Left 4 Dead


W sieci pojawił się wczesny grywalny prototyp strzelanki zombie firmy Valve, Left 4 Dead.

Zombie City, które jest modem do Counter-Strike: Source, jest już dostępne do gry, a dziesiątki filmów z tego moda pojawiają się w Internecie.

Prototyp jest bardzo prymitywny, nie zawiera zombie, zamiast tego gracze walczą z terrorystami AI, którzy mogą atakować gracza tylko atakami wręcz.

Zauważyć: Aby wyświetlić to osadzone, zezwól na używanie funkcjonalnych plików cookie w preferencjach plików cookie.

Mod, który stał się grywalny dzięki modderowi WolfCl0ck, jest najnowszym z szerszego wycieku map Counter-Strike. Jak wskazuje PC Gamer, założyciel Turtle Rock, Michael Booth, omówił mod w komentarzu do Left 4 Dead.

„Gdy tworzyliśmy boty do Counter-Strike: Source, odkryliśmy, że kilku z nas uzbrojonych po zęby w broń automatyczną przeciwko 30 wrogim botom z nożami było świetną zabawą. Po wydaniu Counter-Strike: Source pod koniec 2004 roku zaczęliśmy eksperymentować z nowymi prototypami gier. To podstawowe jądro „małej drużyny przyjaciół przeciwko hordom pazurów wrogów” było czymś, do czego ciągle wracaliśmy i wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że „gra kooperacyjna kontra horda” ma ogromny potencjał.

Wydany w 2008 roku oryginalny Left 4 Dead został opracowany przez Turtle Rock Studios, znane wówczas jako Valve South. Wydana na Xbox 360 i PC gra pozwalała graczom przechodzić kampanie w czteroosobowych grupach, pokonując setki zombie.

Po dobrych recenzjach w 2009 roku ukazała się kontynuacja Left 4 Dead 2 . Od tego czasu seria była w dużej mierze uśpiona.

Zespół odpowiedzialny za tę grę, Turtle Rock Studios, opracował Evolve, grę wieloosobową, w której czterech graczy grało jako łowcy przeciwko jednemu potworowi kontrolowanemu przez człowieka. Gra spotkała się z rozczarowującymi recenzjami i przyjęciem graczy.

Najnowsza gra Turtle Rock, Back for Blood, została wydana w 2021 roku.

Recenzja gry VGC, w której studio powróciło do korzeni Left 4 Dead, brzmiała: „Wydaje się, że mówienie, że gra jest warta grania tylko wtedy, gdy znajdziesz ludzi, którzy odciągną cię od rzeczywistej gry, wydaje się odwrotnością, ale jeśli twoja grupa chce coś bezmyślnego na wyciszenie po intensywnej nocy w Warzone lub Rainbow Six: Siege, Back 4 Blood jest idealne”.Źródło : https://www.videogameschronicle.com/news/a-playable-early-left-4-dead-prototype-has-appeared-online/