W jaki sposób WePlay Esports wykorzystuje monitory pracy serca, aby popychać e-sporty do przodu


Z biegiem lat dobro sportowców przekształciło się w namacalną naukę. Z drugiej strony e-sport jest wciąż w powijakach, a jego wpływ na graczy wciąż wymaga zbadania. Ponieważ popularność e-sportu szybko rośnie, a stawki dla najlepszych tytułów są coraz wyższe, potrzebne są dalsze badania nad skutkami stresu i sprawności umysłowej.

Sceptycyzm w tej dziedzinie tylko ograniczył zdolność świata e-sportu do przyjęcia pozytywnych zmian dotyczących zdrowia graczy e-sportowych. Branża e-sportowa jest stosunkowo młoda, a trenerzy wciąż uczą się, jak uzyskać najlepsze wyniki ze swoich zespołów. Aby dalej otworzyć dyskusję, turniej LAN WePlay Academy League Season 1 wykorzystywał monitory tętna do wyświetlania stresu w czasie rzeczywistym, na jaki narażeni są gracze e-sportowi podczas zawodów.

Ustanowiono sezon pilotażowy nowego turnieju Counter-Strike: Global Offensive prowadzonego przez WePlay Esports, aby zaprezentować talenty młodych, obiecujących profesjonalistów e-sportowych i zobaczyć zespoły takie jak Young Ninjas, Fnatic Rising i Astralis Talent grać o najwyższe miejsce. Korzystając z drabinki podwójnej eliminacji, w której drużyny grały do ​​trzech zwycięstw, finały 1. sezonu WePlay Academy League oferowały główną nagrodę w wysokości 45 000 $.

Patrz teraz

Wiele uczestniczących drużyn wywodziło się z młodzieżowej gałęzi odnoszących sukcesy organizacji e-sportowych, takich jak Fnatic, Ninjas In Pyjamas i Astralis – co oznacza, że ​​zawody dały fanom (i samym zespołom) możliwość zobaczenia talentów nowej generacji na scenie doświadczenie. Początkowo zredukowane do czterech drużyn w fazie grupowej, etapy online turnieju zostały rozbudowane do finałów tylko LAN, które odbyły się w WePlay Esports Arena w Kijowie. Podczas rozgrywek Astralis Talent, Natus Vincere Junior, FURIA Academy i VP. Wszyscy Prodigy zostali wyeliminowani, a BIG Academy, mouz NXT, Young Ninjas i Fnatic Rising przeszli do finału.

Etap finałowy składał się w sumie z sześciu gier o wysoką stawkę (każda drużyna grała po dwa mecze przed Wielkim Finałem), w których Młodzi Ninja mieli serię wygranych dwóch gier, która doprowadziła ich do ostatniego meczu. Po pokonaniu mouz NXT w finale górnej drabinki, Young Ninjas wyglądało na gotowe do zwycięstwa, ale mouz NXT zostali mistrzami po zdominowaniu w chaotycznym finale 3:1.

Miniatura YouTube

Turniej WePlay Academy League wprowadził unikalny element do interfejsu przeglądarki, pokazujące tętno na żywo każdego gracza obok statystyk gry. Czujniki były używane podczas trzydniowej części turnieju LAN, kończącej się grą Wielkiego Finału pomiędzy mouz NXT i Young Ninjas. Na początku gry nieco podwyższone tętno wynoszące 85-90 BPM było standardem na całej planszy, co można uznać za odpowiedź na wymagania związane z wejściem do zawodów. W miarę postępów w grze tętno wielu graczy wzrosło do ponad 120, co jest uważane za średnią prędkość podczas ćwiczeń fizycznych.

Dodatkowo tempo to utrzymywało się przez dłuższy czas i rosło, gdy gracz stawał się bardziej aktywnym uczestnikiem gry. Według British Heart Foundation normalne tętno spoczynkowe nie powinno przekraczać 100, ale dopuszczalne jest od 100 do 140 podczas ćwiczeń fizycznych. Oprócz dodawania dodatkowej wartości rozrywkowej, wyświetlanie tętna na żywo służy podkreśleniu skupienia i podekscytowania, ale także stresu związanego z rywalizacją w grach o wysokie stawki.

Uczestnictwo w e-sporcie wymaga znacznie więcej niż wiedzy w samej grze, stawia również wymagania dotyczące zdolności fizycznych i umysłowych gracza. W związku z tym dodatkowo podkreśla fakt, że gracze potrzebują przestrzeni i wsparcia, aby przygotować się psychicznie przed każdą grą, a także zdrowia fizycznego, aby utrzymać nieunikniony poziom stresu w grze. W samym CS:GO gracze kontynuują karierę e-sportową do trzydziestki, co oznacza, że ​​skutki wypalenia muszą zostać zminimalizowane.

Profesjonalny gracz e-sportowy koncentruje się na grze w CSGOPatrz teraz

W rzeczywistości, w wywiadzie dla The Loadout w zeszłym roku, psycholog sportowy MAD Lions, Martina Čubrić, powiedziała, że ​​„Na początku byłam bardzo sceptyczna wobec e-sportu, ponieważ był on tak bardzo napiętnowany, ale dowiedziałem się o nim więcej i doświadczyłem zawodów, które mogłem aby zobaczyć, że jest w tym znacznie więcej niż tylko siedzenie i granie. Okazało się, że jest najbardziej podobny do jakiejkolwiek konkurencyjnej dyscypliny, jaką mamy – tyle, że potrzebuje więcej pomocy”.

Tętno zostało już wdrożone jako jeden ze sposobów monitorowania sportowców uprawiających tradycyjne sporty, co pozwala na dalszy rozwój medycyny sportowej i psychologii. Strategia WePlay polegająca na rejestrowaniu tych danych podczas turniejów e-sportowych może zatem oznaczać pozytywną zmianę dla dobrego samopoczucia e-sportowców w przyszłości, a ogólny stres w branży będzie traktowany poważniej.

Finały LAN sezonu 2 WePlay Academy League rozpoczną się 12 listopada, kiedy Young Ninjas, mouz NXT, Natus Vincere Junior i BIG Academy zaczną bić serca. Wejdź na stronę WePlay Holding, aby dowiedzieć się więcej o turnieju, w tym o tym, jak oglądać transmisję.

{„schema”:{„page”:{„content”:{„headline”:”Jak WePlay Esports wykorzystuje czujniki tętna, by popychać esporty do przodu”,”type”:”promoted”,”category”:”csgo”} ,”user”:{„loginstatus”:false},”game”:{„publisher”:”Zawór”,”genre”:”FPS”,”title”:”Counter-Strike: Global Offensive”,”genres” :[„FPS”,”Free to Play”,”esports”]}}}}Source : https://www.theloadout.com/csgo/we-play-esports-heart-monitors