Vitality zajmuje pierwsze miejsce w grupie A z doskonałym biegiem, Fnatic i NAVI podążają za nimi z grup ESL Pro League Season 16


Nowy i ulepszony międzynarodowy skład Team Vitality stanął na wysokości zadania, osiągając wynik 5-0 in Counter Strike’a ESL Pro League w sezonie 16, grupa A, z Fnatic i NAVI w tyle, aby przejść do playoffów EPL.

Ostatnie mapy grupy A zakończyły się zwycięstwami od Vitality, Fnatic i Ninjas in Pyjamas. Te trzy drużyny ruszają teraz do play-offów, gdzie zmierzą się z pozostałymi trzema najlepszymi drużynami z każdej grupy.

Obraz przez ESL

W ostatniej serii Vitality Mathieu „ZywOo” Herbaut przeniósł swój zespół ponad linię w serii dwóch map przeciwko słabszym drużynom CIS Team Spirit.

Vitality dominowało w wyborze mapy Spirita, Nuke, 16-6 ze znakomitymi występami ZywOo i jego duńskiego kolegi z drużyny Emila „Magiska” Reifa. Liderzy Grupy A nie pozwolili Spiritowi nabrać rozpędu po stronie CT.

Wybór mapy Vitality, Vertigo (16-10), sprawił, że Lotan „Spinx” Giladi przejął kontrolę nad grą i zdemontował terrorystyczną stronę Spirita.

Fnatic zwyciężyło w walce z Endpoint 2:0, a Dion „FASHR” Derksen trzymał linię i powstrzymywał wszelki opór ze strony Endpoint.

Wybór mapy Endpoint, Ancient (16-8), nie był udanym przedsięwzięciem dla drużyny. Zespół CT Fnatic nie mógł zostać powstrzymany, a Endpoint walczył o wgniecenie przez całą połowę.

Wybór mapy Fnatic, Overpass (16-10), był bliższy. Ostatecznie silna strona CT Fnatic wychodzi na szczyt, a Endpoint wygrywa tylko dwie rundy w drugiej połowie.

Obraz przez ESL

Ołeksandra 's1mple’ Kostylieva nigdzie nie było widać w ich ostatnim meczu z NiP w trójce. Szwedzi mogli stracić jedną mapę, ale drużyna odrzuciła NAVI na inne, kończąc 2-1.

Wybór mapy NiP, Inferno (16-8), widział, jak Szwedzi zniszczyli oddział WNP po stronie terrorystów. Z 11 rundami wygranymi po stronie atakującej, NAVI starało się znaleźć jakiekolwiek pole manewru, aby wrócić w drugiej połowie.

Mirage (9-16) to czas, w którym NAVI zabłysło, z IGL Denisem „elektronicznym” Szaripowem, który prowadził i fragował, kopiując formę terrorysty NiP z poprzedniej mapy.

To było na ostatniej mapie, Overpass, gdzie s1mple w końcu wywarł wpływ – ale tylko przez pewien czas. Ostatecznie strona CT NAVI nie poradziła sobie ze strategiami ataku NiP, przez co przegrała ostatnią mapę w najlepszej z trzech.

Obraz przez ESL

Grupa A zakończyła się kilkoma sensacyjnymi niepokojami i zabójczymi występami z ostatnio zmienionych Kontratak spisy.

Pomimo remisu trójstronnego o trzecie miejsce, NAVI awansowało do play-offów ze względu na ogólne zwycięstwa na mapach w swoich najlepszych z trzech serii. Forma drużyny była chwiejna przez całą fazę grupową.

Drużyna CIS była zdenerwowana przez Endpoint na początku tego tygodnia i wyglądało na to, że zachwiało ich zaufaniem w późniejszych meczach.

Fnatic pokazało imponującą formę. Drużyna słabszych spisywała się znakomicie w fazie grupowej, przegrywając jedynie z Vitality 2-1 i NAVI 2-1. To, co było uważane za wątpliwe, zaczęło przyciągać niektóre głowy, ponieważ CSGO kibice czekają na kolejne mecze w fazie playoff.

Wciąż są jeszcze trzy grupy dla fanów, a ESL Pro League Group B zaczyna się dzisiaj. FaZe Clan zmierzy się z FTW w meczu otwarcia.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/vitality-take-group-a-top-spot-with-perfect-run-fnatic-and-navi-follow-them-out-of-esl-pro-league-season-16-groups