Vitality, FaZe wśród zwycięzców pierwszego dnia światowego finału


Źródło: Kelley L Cox-USA TODAY Sports

W środę w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął się finałowy turniej roku Counter-Strike: Global Offensive, a Team Vitality osiągnął najbardziej imponujący wynik w finałowym konkursie dnia.

W sumie Team Liquid, FaZe Clan, OG i Vitality odnieśli zwycięstwo i awansowali do meczów zwycięzców, aby otworzyć grę grupową w BLAST Premier: World Final 2022, wydarzeniu o wartości 1 miliona dolarów z udziałem mistrzów wiosennych i jesiennych finałów BLAST Premier Series .

Turniej z ośmioma drużynami obejmuje dwie czterozespołowe grupy w formacie podwójnej eliminacji, z trzema najlepszymi drużynami z każdej grupy, które awansują do playoffów. Zwycięzcy grup automatycznie awansują do półfinałów, a drużyny z drugiego i trzeciego miejsca awansują do ćwierćfinałów.

Faza play-off odbywa się w systemie pojedynczej eliminacji i kończy się Wielkim Finałem w niedzielę. Mistrz zgarnia 500 000 $, z czego 250 000 $ trafia do drugiego miejsca. Przegrani z półfinału otrzymają po 85 000 $.

Gra rozpoczęła się w środę od Team Liquid, który pokonał Outsiders 2-1, przegrywając 16-10 na Inferno, zanim zdobył 16-8 zwycięstw na Anubisie i Mirage. Amerykanin Jonathan „EliGE” Jablonowski poprowadził wszystkich graczy z 56 zabójstwami dla Liquid, podczas gdy kolega z drużyny Keith „NAF” Marković z Kanady odnotował 53 zabójstwa i różnicę między zabójstwami a śmiercią plus 22.

Drugi mecz grupy A przyniósł kolejne zwycięstwo od tyłu, kiedy G2 Esports pokonało FaZe 16-10 na Nuke, po czym porzuciło Inferno 19-17 w dogrywce i Ancient 16-4 na decydującej trzeciej mapie. Estoński Robin „ropz” Kool prowadził wszystkich graczy z 70 zabójstwami i różnicą plus 25 dla FaZe.

W grupie B obaj główni zwycięzcy z 2022 roku odpadli w meczu eliminacyjnym.

Po pierwsze, OG pokonał mistrza Fall Finals Heroic 2-1. OG wygrał 16-11 na Inferno, a Heroic zremisował mecz z wygraną 16-9 na Mirage. Decydujący mecz zakończył się podwójną dogrywką, zanim OG wygrał drugą dodatkową klatkę 4-1, wygrywając 22-19 z Anubisem. Abdul „degster” Gasanov z Rosji z OG osiągnął szczyty meczowe z 70 zabójstwami i różnicą plus-24.

Vitality potrzebował również dodatkowej klatki przeciwko mistrzowi wiosennych finałów Natusowi Vincere na pierwszej mapie meczu finałowego, wygrywając 19-16 na Inferno. Vitality zakończyło serię zwycięstwem 16-11 nad Nuke. Lotan „Spinx” Giladi z 51 zabójstw Izraela poprowadził wszystkich graczy do zwycięstwa, podczas gdy francuski Mathieu „ZywOo” Herbaut prowadził wszystkich graczy z różnicą plus 17 dla Vitality.

Gra zostanie wznowiona w czwartek eliminacjami i meczami zwycięzców. Outsiders zmierzą się z G2 w grupie A, podczas gdy Heroic i NAVI zmierzą się w grupie B. Przegrani tych meczów eliminacyjnych zostaną wyeliminowani. Liquid i FaZe (Grupa A) oraz OG i Vitality (Grupa B) są pewni awansu do playoffów, a zwycięzcy w meczach dwóch zwycięzców pożegnają się z półfinałami.

Klasyfikacja BLAST Premier: światowy finał 2022:

grupa A
T1. Team Liquid, 1-0 (+10 punktów różnicy)
T1. Klan FaZe, 1-0 (+8)
T3. G2 E-sport, 0-1 (-8)
T3. Outsiderzy, 0-1 (-10)
Grupa B
T1. Żywotność drużyny, 1-0 (+8)
T1. GO, 1-0 (+1)
T3. Heroiczny, 0-1 (-1)
T3. Natus Vincere, 0-1 (-8)

–Media na poziomie pola

Źródło : https://sportsnaut.com/vitality-faze-among-day-1-winners-at-world-final/