Fnatic zastąpi Virtus.pro w IEM Dallas – informacja potwierdzona przez organizatorów

Rosyjski zespół Virtus.pro wycofuje się z IEM Dallas, Fnatic zastąpi ich

Rosyjski zespół Virtus.pro oficjalnie wycofał się z nadchodzącego turnieju IEM Dallas. Decyzja została podjęta ze względu na problemy z wizami przed imprezą. Informację potwierdziło oficjalne konto Virtus.pro na Twitterze.

Organizacja ujawniła, że niektórzy gracze z ich składu nie byli w stanie uzyskać wiz, pomimo pomocy ze strony ESL. Virtus.pro stwierdziło, że ich zdaniem „niewłaściwe” byłoby branie udziału w turnieju na tak dużą skalę z graczami zastępczymi i jako tacy zdecydowali się wycofać z turnieju.

Zgodnie z zasadami ESL, jeśli drużyna wycofa się z turnieju po fazie kwalifikacyjnej i przed terminem wymiany, jej miejsce przypadnie następnej dostępnej drużynie w drabince. A ponieważ Fnatic zakończyło zamknięte kwalifikacje na czwartym miejscu, miejsce Virtus.pro przypadło drużynie kierowanej przez Williama „mezii” Merrimana.

Drugi raz z rzędu

Jest to drugi raz, kiedy zespół wycofał się z IEM Dallas – chociaż nie wiemy, kto był pierwszym zespołem, który to zrobił. Jednak na początku tego tygodnia ogłoszono, że OG został zaproszony na IEM Dallas, po tym jak nienazwany zespół wycofał się z imprezy.

Biorąc pod uwagę, że obecność OG w Dallas nastąpiła w tak krótkim czasie, Abdulkhalik „degster” Gasanov nie będzie mógł rywalizować z kolegami z drużyny, ponieważ miał wziąć trochę wolnego po BLAST.tv Paris Major. Dlatego Iulian „⁠regali⁠” Harjău wkroczy jako zmiennik zespołu AWPer.

O IEM Dallas

IEM Dallas 2023 ma się odbyć od 29 maja do 4 czerwca, a niektóre z największych nazwisk w Counter-Strike będą walczyć o swoją część z puli nagród o wartości 250 000 $.

Będziesz mógł oglądać IEM Dallas na żywo, a także wszystko inne w Counter-Strike, za pośrednictwem naszego nadchodzącego harmonogramu meczów CS:GO – pamiętaj tylko, aby zarejestrować się przed przystąpieniem do gry!

Źródło: https://luckbox.com/esports-news/article/virtus-pro-pulls-out-of-iem-dallas/.