Valve zaskoczyło świat Counter-Strike! Szokujące zmiany w zasadach kwalifikacji Major. Janko 'YNk’ Paunović i Sudhen 'Bleh’ Wahengbam wypowiadają się.

Valve zadziwiło świat Counter-Strike-a w ten piątkowy poranek ogłaszając istotne zmiany w regulaminach Major, w tym przede wszystkim znosząc otwarte eliminacje dla Europy i Ameryk na rzecz Shanghai Major. Ta decyzja eliminuje tradycyjny system kwalifikacji, gdzie ranking Valva będzie teraz decydował o zaproszeniach na RMR i zamknięte eliminacje – zmiana ta wywołała wiele kontrowersji w społeczności, przyciągając znaczną krytykę.

Opinie ekspertów

Zapytaliśmy ekspertów Counter-Strike-a Janko „YNk” Paunovića i Sudhena “Bleha” Wahengbama o kontrowersyjną decyzję Valve.

– To niespodziewane, biorąc pod uwagę jak głośno Valve było ostatnio w sprawie utrzymania otwartego obiegu z likwidacją lig partnerskich i tak dalej, rozpoczyna się YNk. – Jedną z konsekwencji będzie to, że dla niektórych graczy jest to przegapiona szansa, jeśli zostaniesz usunięty z zespołu tuż przed punktem odcięcia. W takiej sytuacji nie masz już szansy na dołączenie z miksem podobnych graczy. A raczej zobaczymy więcej drużyn z poziomem 3, które będą się męczyć na scenie online przed cyklem Major.

– Ponadto, w takim scenariuszu, historia jak Bad News Eagles nigdy by nie miała miejsca – drużyna po prostu pojawia się nagle na Majorze i powoduje kilka niespodzianek, co było dla ludzi zabawne do oglądania. Baśń wokół Bad News Eagles nigdy by się nie wydarzyła bez formatu otwartych eliminacji, według YNka.

Koniec RMR w przyszłości?

Pytany o przyczyny zmiany Valva, YNk spekuluje, że deweloper gry może chcieć całkowicie wyeliminować RMR w przyszłości.

– Prawdopodobnie dlatego, że chcą całkowicie zlikwidować RMR-y w przyszłości, a to tylko pierwszy krok w tym kierunku. Zdają sobie sprawę, że Major z wszystkimi eliminacjami itp. zajmuje zbyt dużo miejsca w kalendarzu i nie sądzę, że kiedykolwiek zamierzali, aby tak było – kończy YNk.

„To dzikie”

Ekspert i analityk Sudhen “Bleh” Wahengbam dołącza do dyskusji, zwracając uwagę na negatywne skutki faworyzowania drużyn partnerskich ponad drużyny o niższej randze.

– Jestem naprawdę zaskoczony, że Valve zniósł otwarte eliminacje w tym cyklu. Spodziewaliśmy się tego w 2025 roku, gdy wydarzenia partnerskie już by nie istniały, co miałoby sens. Ale zrobienie tego w 2024 roku, gdzie drużyny partnerskie wciąż mają ogromną przewagę, to dzikie. – Piękno prawdziwie otwartych eliminacji na Majora właśnie dostało błoto w twarz, twierdzi Bleh.

Źródło : pley.gg