Valve w końcu wycofuje kultowego Dust 2


Informacje o łatce dla popularnych Zawór strzelec Counter Strike globalna ofensywa wypuszczono zaledwie kilka godzin temu. Aktualizacja usuwa najsłynniejszą mapę gry, Pył 2 z aktywnej puli map.

Tryby, w tym gra zwykła, deathmatch i rywalizacja, są nadal dostępne w Pył 2 oraz Anubisa. Dust 2 został jednak wycofany z profesjonalnych turniejów.

Po pierwszym wydaniu w 2020mapa stworzona przez społeczność Anubisa będzie zastąpiony Pył 2 w aktywnej puli map. Przypominający pajęczynę układ mapy w stylu egipskim zawiera liczne punkty dostępu, które prowadzą do dwuetapowego środka mapy. Mapa nigdy nie była używana w CS:GO turniej wcześniej, ale to nie powstrzyma profesjonalnych graczy i mistrzów składu przed rzuceniem się w wir walki.

Chociaż Dust 2 jest powszechnie uważany za jedną z najbardziej kultowych map FPS w historii, miał kilka trudnych lat na profesjonalnym poziomie CS:GO. Ostatnie plotki głosiły, że zarówno Dust 2, jak i Mirage otrzymają przeróbki, gdy nastąpi szeroko rozpowszechniona plotka o przejściu na Source 2, ale tak czy inaczej nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Nawet po przerobieniu kilka lat temu, mapa nie widziała dużego ruchu na poziomie profesjonalnym, ale nadal jest ulubieńcem wielu zwykłych graczy.

Oprócz zmian w mapach ta aktualizacja modyfikuje dwie najpopularniejsze bronie w grze. Oboje M4A1-S i AWP odebrano im wiele obrażeń, co będzie miało duży wpływ zarówno na sceny rywalizacji, jak i zwykłe.

Zaczynając od AWP, pojemność magazynka klasycznego karabinu snajperskiego została zmniejszona z 10 do 5 strzałów. Utrzymanie pewnych kątów może być trudniejsze, np Miraż środek lub Wiadukt long A, ze względu na słabą prędkość przeładowania AWP. Chociaż większość ludzi nie byłaby zadowolona z tej zmiany, nie ma wątpliwości, że powinniśmy byli to przewidzieć już dawno temu, ponieważ broń została znacznie obezwładniona.

Oprócz AWP, M4A1-S był również niezaprzeczalnie przytłaczający, więc Valve zdecydowało się zmniejszyć zadawane przez niego obrażenia na dłuższych dystansach. Ta redukcja, wraz z mniejszym magazynkiem, dodatkowo wzmacnia pozycję cichego CT jako bardziej skradającego się karabinu do walki w zwarciu. Nadal ma marginalną przewagę dokładności nad M4A4 chociaż.

Legendarnego Dust 2 z pewnością będzie brakować, jednak, jak wspomniano wcześniej, zmiana jest wprowadzona na lepsze. Dajcie nam znać, co sądzicie o tych zmianach od Valve.

Źródło : https://appuals.com/valve-retires-legendary-dust2/