Valve rozszerza system kwalifikacji CS:GO Major o jedną dużą zmianę


Valve właśnie rozszerzyło swój system kwalifikacji dla CS:GO Główne mistrzostwa.

Oficjalny zbiór zasad został zaktualizowany 12 grudnia, aby odzwierciedlał przyszły rok. Co najważniejsze, na drodze do RMR dodano dodatkowy krok w postaci zamkniętych kwalifikacji, do których niektóre drużyny zostaną bezpośrednio zaproszone poprzez nowo wprowadzony ranking regionalny, omijając otwarte kwalifikacje. Asia RMR będzie miała również dodatkowe gniazda.

W każdym regionie odbędzie się co najmniej jeden zamknięty turniej kwalifikacyjny, który można zorganizować online. Liczba drużyn biorących udział w zamkniętych kwalifikacjach będzie „co najmniej dwukrotnie większa niż liczba drużyn, które awansują do RMR”. Co najmniej połowa drużyn biorących udział w tych kwalifikacjach zostanie zaproszona w ramach rankingu regionalnego. Valve nie ujawniło jednak jeszcze szczegółów dotyczących samego rankingu. Niezaproszone drużyny nadal będą miały okazję walczyć w otwartych kwalifikacjach.

Niektóre regiony mogą również podzielić zamknięte kwalifikacje, aby uniknąć problemów, takich jak problemy z pingiem. Na przykład Ameryki można podzielić na zamknięte kwalifikacje dla Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. W takim przypadku miejsca muszą zostać równo podzielone, a jeśli nie jest to możliwe, pozostałe miejsce „zostanie przyznane podzielonemu eliminatorowi, w skład którego wchodzi drużyna o najwyższej pozycji regionalnej”.

Druga zmiana wprowadzona w ostatniej aktualizacji zbioru zasad dotyczy regionu Azji i Pacyfiku. Liczba miejsc w turnieju RMR została zwiększona z czterech do ośmiu, co rozwiewa obawy, które wielu fanów wyrażało w ciągu ostatnich kilku tygodni, zwłaszcza po IEM Rio Major.

Kolejny Major odbędzie się w Paryżu w dniach 8-21 maja. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany przez BLAST.tv.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/valve-expands-csgo-major-qualification-system-with-one-big-change