Valve porządkuje Half Life 2 i więcej na Steam Deck


Firma ciężko pracuje, aby zapewnić uruchomienie w lutym 2022 r.

W wywiadzie dla Valve 16 grudnia 2021 r. rozmawiali z PC Gamer o swoich postępach w przenoszeniu swoich gier na konsolę Steam Deck. Podczas gdy więcej mówiło się o sprzęcie Steam Deck i przygotowywaniu konsoli dla innych programistów, mówiono również o tym, jak sprawiają, że ich gry są lepsze w grach na konsoli.

Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i seria Half-Life otrzymują aktualizacje, aby upewnić się, że będą odpowiednie i gotowe do premiery w lutym 2022 roku. aktualizowanie i sprzątanie, aby grywalność Steam Deck była różna.

Dota [team] robi coś całkiem innowacyjnego, przynajmniej w kontekście Dota”, mówi Greg Coomer, projektant gier w Dota 2. „Tylko w zeszłym tygodniu udostępnili nowy tryb, który pozwala graczom dobrze grać za pomocą drążków.” Przywrócą również 4-osobowy tryb kooperacji, ponieważ wydaje się, że pasuje do obecnego schematu kontroli.

Chociaż Steam Controller również otrzyma kilka aktualizacji, w szczególności obsługę kontrolera CS:GO z menu kołowym, które sprawi, że będzie o wiele bardziej uporządkowany i łatwiejszy w zarządzaniu, co ważniejsze, Half-Life i Half-Life 2 otrzymają kilka aktualizacji dla Steam Talia kart. Chociaż nie chodzi o dodawanie do historii, bardziej o ułatwienie poruszania się po menu nawigacyjnych.

Nowi bohaterowie Dota 2

Coomer komentuje sytuację Half-Life: „Nawet jeśli podstawowe doświadczenie w grach Half-Life jest dość dopracowane za pomocą kontrolera, wiele rzeczy wokół tego doświadczenia albo zostaje pominiętych, albo z czasem nie osiąga tego samego poziomu dopracowania” Dlatego podobno porty Half-Life na Steam Deck nie pojawią się w tym samym czasie, niestety.

Ale jest też dobra wiadomość: według Lawrence’a Yanga, innego projektanta z zespołu Valve, gry Portal są już gotowe do użycia i mówią, że dobrze działają na przenośnej konsoli. Co ciekawe, Left 4 Dead 2 może się doczekać zdobycia trochę śliny i blasku również na Steam Deck.

Myślę, że chcemy przejrzeć cały katalog Valve, aby upewnić się, że wszystko jest dobrze na Decku,” powiedział Yang.

To może być powód, aby zdobyć Steam Deck lub przynajmniej sprawdzić niektóre z poprzednich gier Valve.

ŹRÓDŁO

Źródło : https://cogconnected.com/2021/12/valve-is-tidying-up-half-life-2-and-more-for-steam-deck/