Valve poinstruowało trenerów, aby nie krzyczeli ani nie dotykali swoich zawodników na PGL Stockholm Major


Valve wymyślił nowe ograniczenia dla CS:GO trenerzy PGL Stockholm Major, który właśnie został upubliczniony dzisiaj po zakończeniu Challengers Stage.

ten Kontratak Według głównego trenera Astralis, Danny’ego „zonic” Sørensena, deweloper polecił PGL, organizatorowi turnieju Major, poinstruować trenerów, aby nie dotykali swoich graczy z wyjątkiem przerw na żądanie i nie krzyczeli. Jeśli trenerzy złamią te zasady, PGL będzie musiała powiedzieć im, aby opuścili obiekt. Te zasady nie były mocno egzekwowane przez kilka pierwszych dni wydarzenia, ale wygląda na to, że były w niektórych meczach dzisiaj, na przykład podczas BIG vs. MOUZ, gdzie można zobaczyć trenera BIG Nikolę „LEGIJA” Ninić odmawiającego uderzenia pięścią z Johannesem „tabseN” Wodarzem.

Temat przejął media społecznościowe po zakończeniu Challengers Stage i wielu trenerach, takich jak zonic, Vitality Rémy „XTQZZZ” Quoniam, oraz Luis „rozjemca” z Complexity, Tadeu, wypowiadali się przeciwko niemu. Te zasady nie istniały w poprzednich CS:GO turnieje ani nie było wokół niego żadnej klęski. Obecnie trenerzy są już jednak w pewnym sensie ograniczeni, ponieważ mogą rozmawiać ze swoimi graczami i dzielić się swoimi uwagami podczas czterech limitów czasu, które otrzymują na mapie.

Chociaż profesjonaliści, trenerzy i członkowie talentów wyrazili swoje obawy związane z tymi ograniczeniami, są również ważne postacie w społeczności, które bronią nowych zasad. Sędzia e-sportowy Michał Słowiński oraz Ulrich Schulze, dyrektor zarządzający ESL ds. gier profesjonalnych argumentowali, że mogą pomóc w utrzymaniu integralności gry, która została nadszarpnięta po błędzie widzów w trenerach w 2020 roku.

Etap PGL Stockholm Major Legends Stage rozpocznie się jutro i zobaczymy, czy Valve utrzyma te ograniczenia dla trenerów pomimo sprzeciwu społeczności.

Source : https://dotesports.com/counter-strike/news/valve-has-instructed-coaches-to-not-shout-or-touch-their-players-at-pgl-stockholm-major