Valve dodaje narzędzie do nagrywania rozgrywki na Steam, aktualne w wersji beta.

Nowa funkcja rejestracji rozgrywki w grach na platformie Steam pozwala łatwiej rejestrować i udostępniać klipy. Funkcja rejestrowania gry jest już dostępna w wersji beta – również na nowej platformie Steam Deck.

Nowa funkcja rejestracji gry w grach na Steam

Zgodnie z informacjami na stronie Valve, będziesz mógł zarówno ciągle rejestrować klipy z tłem, jak i ręcznie włączać nagrywanie za pomocą skrótu klawiszowego. Podczas rejestracji będziesz widział „Pocztę czasową Steam”, gdzie możesz dodawać markery do oznaczenia interesujących momentów, do których możesz chcieć wrócić później.

Developerzy mogą również sprawić, by ich gry oznaczały ważne momenty na osi czasu, co Valve już zaimplementowało w Dota 2 i Counter-Strike 2.

Narzędzie nie zarejestruje pulpitu, a Ty możesz wybrać, które kanały audio mają być uwzględnione w nagraniu. Aby udostępnić bezpośrednio swoje klipy, Valve zapewni szereg opcji: eksport klipu do formatu MP4, wysłanie klipu do aplikacji mobilnej Steam, lub nawet utworzenie tymczasowego linku.

Co do wpływu narzędzia na wydajność Twojego komputera, Valve zapewnia: „Rejestracja gier na Steam została zaprojektowana z myślą, aby zużywać jak najmniej zasobów komputera podczas grania. Wykorzystuje ona karty graficzne NVIDIA i AMD do zmniejszenia większości obciążenia wydajnościowego związanego z tworzeniem nagrań wideo. W przypadku uruchomienia na systemach bez tych kart graficznych, system CPU jest używany do tworzenia nagrań wideo, co może spowodować zauważalny wpływ na wydajność tych systemów.”

Szczegóły dotyczące dodatkowych funkcji rejestracji gier wkrótce.

Źródło : www.bing.com