Valve banuje ponad 300 tys. kont na dzień! Skuteczne działania przeciwko farmom botów w CS2!

Kontrastrike 2: Miliony banów dla oszustów

Po oficjalnej premierze Counter-Strike 2 we wrześniu 2023 r. hakerzy i oszuści stale dręczą bazę graczy gry. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku miesięcy Valve podjął znaczące kroki w celu rozwiązania problemu. Dzięki wprowadzeniu kilku środków antycheatowych, w tym VAC Live, tysiące oszustów zostało rzekomo zbanowanych z oficjalnych serwerów CS2.

Według niedawnego postu na X (dawniej Twitter), opublikowanego przez znanego dataminera i przecieka Gabe Follower, 30 maja zanotowano najwyższą liczbę banów w ciągu jednego dnia, z ponad 300 000 kontami zablokowanymi. Jak wspomniano w poście, zablokowane konta były głównie związane z farmami botów.

Farma botów w CS2

Farma botów nie jest nowym zjawiskiem w świecie CS2. Dla niezorientowanych, farmienie botów polega na wykorzystywaniu zautomatyzowanych kont botów do zbierania przedmiotów w grze, takich jak skrzynki i skórki broni. Ta praktyka stanowi ciągły problem, wpływający na ekonomię gry i doświadczenie rozgrywki dla uczciwych graczy.

Z ogromną liczbą graczy zbanowanych z CS2, oczekuje się, że gra odczuje spadek ogólnej liczby graczy. Niemniej jednak większość graczy uważa, że działania Valve są niezbędne, aby zwalczyć wzrastającą liczbę farm botów, które zainfekowały grę.

Źródło : www.talkesport.com