Valorant vs. CS:GO – która gra jest lepsza w 2022 roku?


Odkąd Riot Games wypuściło Valorant, stale można znaleźć porównania do legendarnego Counter Strike online. Fani obu gier spierają się, która gra jest lepsza. Postanowiłem przyjrzeć się sytuacji i porównać obie produkcje.

CS:GO ma swój wiek

Marki Kontratak Nie sądzę, żeby jakikolwiek gracz potrzebował żadnego przedstawienia. To nie tylko gra, ale także kultowy produkt, na którym opiera się wiele biznesów. Pierwsza część serii została wydana w 1999 roku i od tego czasu przeszła sporo zmian, ale sedno rozgrywki zostało zachowane. W 2012 roku najnowsza odsłona serii, zatytułowana Counter Strike globalna ofensywa. 10 lat to dość dużo jak na taką produkcję (choć League of Legends radzi sobie świetnie). Nieuchronnie wiele aspektów CS:GO trochę się zestarzało.

O ile istota gry, czyli potyczka dwóch pięcioosobowych drużyn, jest w obu grach identyczna, o tyle sama dynamika nie jest do końca taka sama. Rozgrywka w Counter Strike jest znacznie mniej dynamiczna niż w Valorant i możesz ją od razu poczuć i zobaczyć gołym okiem. Chociaż mapy mają podobny rozmiar, ten sam mechanizm startu rundy tworzy różnice.

Jest też aspekt graficzny. Poczuj, że CS:GO jest po prostu przestarzały i oparty na starym silniku. Młodzi gracze bardzo często zwracają uwagę na aspekt graficzny czy dynamikę akcji, a w przypadku obu tych rzeczy Counter Strike jest bardzo daleki od konkurencji. Do tego dochodzi fakt, że Valve nie dba o tę produkcję – aktualizacje, które dodają nowe rzeczy, wychodzą niezwykle rzadko i nie ma tu większych przeróbek rozgrywki.

Źródło : https://www.gamingdeputy.com/valorant-vs-cs-go-which-game-is-better-in-2022/