Valorant pokonuje CSGO jako najczęściej oglądaną grę w 2022 roku


Dyskusje na temat Counter-Strike: Global Offensive kontra Valorant (na szczęście) ucichły, ale statystyki wzbudziły plotki, pokazując, że FPS Riot był lepszy niż Valve pod względem oglądalności.

Nie możesz mieć dwóch królów na tym samym terytorium. CSGO i Valorant to udowodniły. Wojny fanów są tak stare, jak sam Valorant. Od 2020 roku wojownicy klawiatury bronią swojej ulubionej gry FPS. To Valorant czy CSGO? Debata nigdy się nie rozstrzygnęła. Ale te argumenty osłabły, dopóki Sullygnome nie przedstawił listy najczęściej oglądanych gier w 2022 roku.

Pomimo tego, że jest starszym i legendarnym tytułem, grono fanów CSGO było krótkie w porównaniu z Valorant. Oto, co dokładnie mówią statystyki.

Just Chatting była najczęściej oglądaną kategorią na Twitchu. Ale w kategorii gier wideo Riot prowadzi w League of Legends, a następnie w Grand Theft Auto V. Można śmiało powiedzieć, że rok 2022 był dobrym rokiem dla Riot Games!

Valorant pokonuje CSGO pod względem oglądalności w 2022 roku

Riot podniósł kurtynę swojego eksperymentu FPS w 2020 roku, w którym pojawiły się emocjonujące postacie z mocami. Machał językami, ale Valorant odniósł natychmiastowy sukces, przynajmniej pod względem popularności. Jednak szum wokół Valorant również został rozładowany, ale pozostał solidnym konkurentem dla CSGO, gry, która rządzi gatunkiem FPS od ponad dekady.

Według Sullygnome, Valorant był najczęściej oglądaną grą FPS na Twitchu w 2023 roku, z 1 197 406 szczytowymi widzami. Średnio +4000 kanałów streamera Valorant, porywających widzów z całego świata. Fani dostroili się do oficjalnego kanału Riot i streamerów, aby oglądać grę przez cały 2022 rok, pokonując takie gry jak Apex Legends, Elden Ring, Fortnite i nie tylko.

Liczby są wyjątkowe, biorąc pod uwagę, że rok 2022 był wypełniony hitami. Jednak, jak zawsze, rzeczywistą konkurencją Valorant był CSGO. Od 2012 roku miłość Valve dominuje w gatunku strzelanek, zwłaszcza w e-sporcie. Nawet jeśli przypadkowi streamerzy nie osiągają wielkich liczb, obfitość turniejów CSGO przyciąga fanów z zakątków na całym świecie. Ale w 2022 roku Valorant miał podobne podejście.

Dlaczego Valorant jest tak popularny w 2023 roku?

Valorant Agent Chamber

Poza sezonem turnieje Valorant firmy Riot przyczyniły się do wzrostu zainteresowania i oglądalności. Druga połowa 2022 roku upłynęła pod znakiem organizowania własnych gier na całym świecie, aby wydobyć na pierwszy plan niedoceniany talent. Te mecze były transmitowane na Twitchu, YouTube i nie tylko, aby zwrócić uwagę na młode gwiazdy.

Valorant oglądalność była najwyższa we wrześniu, kiedy finały obwodu VCT były w pełnym rozkwicie. Około 831 550 widzów obejrzało, jak niektóre z najlepszych drużyn walczą o upragnione złote trofeum. Kolejny skok odnotowano w listopadzie podczas VCT Game Changers, które było pełne kontrowersji, ale miało do zaoferowania wzorową rozgrywkę.

Ogólnie rzecz biorąc, Valorant był gratką do oglądania w 2022 roku i pokazują to statystyki. CSGO pozostawało w tyle z 699 783 949 godzinami oglądania na piątym miejscu. Różnica między tymi dwiema grami nie jest wystarczająco duża, przynajmniej u największej liczby widzów, ale godziny oglądania Valorant wydają się trudne do pokonania dla strzelanki Valve w 2023 roku.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b442f71a2c4953bfdac84f17529897&url=https%3A%2F%2Fwin.gg%2Fnews%2Fvalorant-csgo-watched%2F&c=15859243352678388437&mkt=fr-fr