Unikalny skin w grze video za milion dolarów – rekordowa transakcja online

Niesamowity cyfrowy dodatek do broni wideo-gry został sprzedany za ponad 1 milion dolarów w środę, według pośredników, co oznacza jedno z największych takich zakupów w historii.

Ogromny zakup dodatku do broni wideo-gry

Niezidentyfikowany nabywca zdobył Counter-Strike 2 cyfrowy dodatek, znany jako skin, po przebiciu dwóch ofert rywali wynoszących 1 milion dolarów, powiedział jeden z pośredników. Ten rzadki dodatek do broni posiada detale drewniane oraz niebiesko-żółty wzór tie-dye.

„Ludzie patrzą na to i mówią, 'To pewnie pranie brudnych pieniędzy'”, powiedział Oliver Behrensdorff, który prowadzi stronę o nazwie SkinBid.com i umożliwił płatność, na którą – jak zaznaczył – podjęto wszystkie odpowiednie środki zapobiegające praniu pieniędzy. „Było to faktycznie bardzo legalne, tak jakbyś sprzedawał cokolwiek innego, z umowami i wszystkim.” Sam Alexander, pośrednik nieujawnionego sprzedawcy, potwierdził szczegóły sprzedaży.

Wpływ cyfrowych produktów wideo-gier na rynek

Cyfrowe produkty wideo-gier obecnie napędzają branżę o wartości 184 miliardów dolarów. W samym ostatnim kwartale gracze Roblox Corp. wydali 924 miliony dolarów na wirtualną walutę i przedmioty do ubierania swoich awatarów. Skiny z Counter-Strike często przechodzą przez rynek zewnętrzny.

Podobnie jak w przypadku kryptowalut i niemieszalnych tokenów, znanych jako NFT, skiny do broni z Counter-Strike 2 mogą być przedmiotem frenetycznej spekulacji rynkowej. Jednak gracze lubią chwalić się, że w odróżnieniu od tych aktywów cyfrowych, skiny do broni posiadają oczywistą użyteczność. Gracze mogą pokazać je w Counter-Strike 2 przed legionami rywalizujących graczy. Używają także skinów do zakładania m.in. na wydarzenia esportowe.

Od 2022 roku średnia cena skinów średniego poziomu wzrosła o 69%, zgodnie z danymi Pricempire.com, który śledzi sprzedaż. Valve Corp., producent Counter-Strike 2, wprowadził te elementy w 2013 roku.

Źródło : www.ndtv.com