Bohater e-sportów Ukrainy traci życie podczas wojny – smutna informacja

Bohater e-sportów Ukrainy traci życie podczas wojny

Ostap „0ni” Onistrat, 21-letni zawodowy gracz Counter-Strike: Global Offensive, zginął na polu bitwy odłamkami wroga 3 czerwca w obronie swojej ojczystej Ukrainy. To smutna informacja, która przypomina nam, że wojna rosyjsko-ukraińska, która rozpoczęła się w 2014 r., nabiera innego wymiaru i kosztuje życie wielu ludzi.

Onistrat był znanym graczem e-sportowym, a jego ostatnim zarejestrowanym turniejem były mistrzostwa Zuel 2021 z ukraińską drużyną Libertatem, która zajęła drugie miejsce w wszechstronnych rozgrywkach. Niestety, jego kariera została przerwana w tym miesiącu po udziale w trwającym konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

Według doniesień Sportskeeda, Onistrat zginął na linii frontu Vuhledar w obwodzie donieckim, gdzie toczyły się ciężkie walki, gdy siły ukraińskie odbijały terytorium. Ukraińskie Ministerstwo Obrony zamieściło na Twitterze wiadomość o śmierci 0ni 5 czerwca.

„Kolejny ukraiński ojciec stracił syna” – poinformowało ministerstwo. „Ukraina straciła syna. Strata jest nieodwracalna. Zwycięstwo jest nieuniknione. Wszyscy jesteśmy coś winni Ostapie”.

Sergey „LMBT” Bezhanov, trener CSGO ukraińskiej drużyny Monte Esports, nazwał 0ni bohaterem za ochronę Ukrainy i wszystkich jej mieszkańców. Ojciec Onistrata, Andriy Onistrat, napisał poruszającą wiadomość, wspominając syna i tragedię jego utraty.

„Zamawianie rzeczy Ostapa” – napisał Onistrat. „Wiele różnych wrażeń. Boli. Kupiłem mu wiele rzeczy. Zapytał mnie o kilka rzeczy. Wszystkie są wspomnieniami. Teraz są ciężkie i niemożliwe do udźwignięcia”.

To kolejny smutny przykład na to, jak wojna wpływa na życie zwykłych ludzi, w tym na pasję i karierę młodych ludzi. Nie zapominajmy o tych, którzy tracą życie podczas walk, abyśmy mogli żyć w pokoju.

Źródło: RuEtiR.